Соціологія/ Соціальні комунікації/ Реклама/ PR/ Медіакомунікації
субота, 30 грудня 2023 р.
Випуск магістрів 2023: нова когорта соціологів і фахівців в сфері соціальних комунікацій
пʼятниця, 29 грудня 2023 р.
Редакція газети "Каразінський університет" – нова база для виробничої практики студентів освітніх програм кафедри з соціології та журналістики
Вітаємо Вікторію Крижанівську із успішним захистом дисертації та отриманням диплома Доктора філософії!
четвер, 14 грудня 2023 р.
Підвищення кваліфікації викладачів в умовах воєнного стану не відміняється
Як підготувати результати досліджень до публікації в науковому журналі? Поради від експертки Олександри Дейнеко
субота, 2 грудня 2023 р.
"CommUniCon: Злива socio відкриттів" - результат практики студентів 4 курсу кафедри
Першого грудня відбулась студентська онлайн конференція "CommUniCon: Злива socio відкриттів". Особливістю цієї конференції є те, що її організація і проведення є результатом роботи студентів 4 курсу протягом виробничої практики на базі пресцентру соціологічного факультету . Весь комплекс заходів з івент-менеджменту був відпрацьований студентами майже без участі викладачів. Назва, програма, візуал, запрошення і відбір учасників, анонсування і нагадування, ідеї з конкурсом, музичними паузами, чудова модерація були в зоні відповідальності студентів.
середа, 29 листопада 2023 р.
Bathtub Creativе. Про вплив та значення соціально-відповідальних ініціатив
Олександра Литвиненко, експертка зі стратегічних комунікацій, CSR PR спеціалістка MacPaw, зустрілася зі студентами соціологічного факультету і розповіла про створення і успіх комунікаційної кампанії "Bathtub Creative".
Ідея "Bathtub Creative" виникла в час, коли вся Україна перебувала під щоденними обстрілами і для багатьох саме ванна кімната стала робочим або навчальним місцем.
Кампанія привернула увагу величезної аудиторії, завдяки креативній ідеї, яку члени команди показали під неочікуваним кутом. Сторітелінг зацікавив та заохотив закордону аудиторію підтримати челеднж, а саме пережити подібний досвід роботи в ванній кімнаті.
Комунікаційній кампанії "Bathtub Creative" вдалося досягти успіху, а саме показати світу гідність і стійкість українців, які незважаючи на важкі часи, продовжують працювати і підтримувати один одного благодійністю.
За проект "Bathtub Creative" команда отримала престижну нагороду від AMEC у категорії "Найефективніше планування, дослідження та оцінювання у громадському та некомерційному секторі".
Саме завдяки створенню комунікаційної кампанії "Bathtub Creative", вдалося привернути увагу закордонних ЗМІ та зібрати велику грошову допомогу українцям з деокупованих територій.
Абраімова Вероніка, СМК-42
субота, 25 листопада 2023 р.
Міжнародний день протидії насильству щодо жінок. Теорія соціології як основа для розуміння природи насилля
пʼятниця, 24 листопада 2023 р.
Всесвітній день інформації. Відповідальне сприйняття інформації та її аналіз - наші підходи в дослідженнях та навчанні студентів
Всесвітній день інформації святкується 24 листопада з метою підкреслення важливості інформації у сучасному світі. Це свято відзначається по всьому світу з метою привернути увагу до питань, пов'язаних з доступом, обміном та розповсюдженням інформації.
четвер, 23 листопада 2023 р.
«Культ» продуктивності. Це норма чи відхилення? - роздуми практикантки пресцентру соціологічного факультету Катерини Трофимової
Останніми роками в соціальних мережах «культ» продуктивності набирає все більшу й більшу популярність. На всіх платформах дівчата та хлопці розповідають про своє ідеальне життя, де вони всюди встигають і, як не дивно, ще й мають вільний час. Мене завжди захоплювала ця яскрава картинка, але, на своєму досвіді, я запевнилася в тому, що «культ» продуктивності – це не про естетику та не все так прекрасно, як здається на перший погляд.
Наразі, окрім Каразінського, я навчаюсь у Вільнюському університеті у Литві, та університеті Тойо в Токіо, Японія. Окрім цього я ще працюю стажеркою менеджера по зв’язках з громадськістю на українському підприємстві. Я сама стала членом цього «культу», і з середини все не таке привабливе як на картинці в Інстаграм. Правда в тому, що в добі 24 години і фізично неможливо встигнути все. Це проста істина, але коли ти постійно знаходишся в цьому колі, усвідомлення зникає. Деякий час, дійсно, можна робити максимум: сходити на офлайн пари, поспілкуватися з науковим керівником в одному університеті, зробити завдання в інший, підготувати презентацію на роботу та, навіть, поїхати з друзями у Роппонгі.
Але, як правило, після місяця-двох у такому режимі, все, на що вистачає сил – спати по 13-14 годин на добу, лежати у ліжку та, максимум, дивитися якість фільми на Нетфліксі, Дісней Плюс чи будь-якому іншому стримінговому сервісі. Але про це, чомусь, ніхто в Інстаграм не каже. Ніхто не каже, що з таким «продуктивним» розкладом на сон є лише, від сили, години чотири. І що три кави на день – це шкідливо для здоров’я теж ніхто не каже. Всі лише транслюють картинку «успішного успіху», але, фактично, нічого здорового у цьому немає.
Ми всі так поспішаємо все встигнути, але часу на життя у нас так і не вистачає. Ми прагнемо стати мільйонерами у двадцять, тому що хтось там в Тіктоці зміг, але, це не означає, що кожен з нас має бути таким. Кожного разу, коли мені здається, що у цьому житті у свої двадцять я нічого не досягла, я згадую про Педро Паскаля, який отримав свою першу вагому роль у віці тридцяти дев’яти років, звісно, згадую, де я знаходжусь і йду дивитися на вогні нічного Токіо. Так мені стає трохи легше. Так я усвідомлюю, що кожен з нас рухається у своєму темпі, бо немає єдиного шляху, який підходить для усіх.
Немає єдиної системи вимірювання успіху. Він там, де ми самі його визначаємо. Якщо замислитись, двадцять – це ще дуже мало. Попереду ще багато часу, щоб досягти того самого «успішного успіху». Мені у голову дуже міцно засіла фраза з одного аніме. Так, напевно, це кліше – згадувати про аніме, коли живеш у Японії, але все ж таки. «Ніхто не має права відбирати чужу молодість», - ось вона, ця думка. Тож, може не будемо поспішати встигнути все й одразу, а просто будемо жити? У своєму темпі, робити помилки та, кожного разу, коли думаєш, що все, що ти робиш – недостатньо, не забувай, що твоя підлога – це чиясь стеля.
Трофимова Катерина
Студентка групи ССК-42
понеділок, 20 листопада 2023 р.
"Майбутнє державного управління: Оцінка найкращих практик". Підбиваємо підсумки трирічного проєкту
пʼятниця, 17 листопада 2023 р.
Сьогодні відзначаємо День студента!
Ви обрали шлях знань і вдосконалення, і ми впевнені, що кожен з вас принесе свій неповторний внесок у світ науки та освіти. Нехай кожен день буде для вас відкриттям, а навчання - найціннішим скарбом.
Бажаємо, щоб кожен крок приносив вам радість, а кожен навчальний день відкривав нові горизонти знань. Ми впевнені, що ваші успіхи стануть світлим внеском у наше спільне навчання та науковий прогрес.
субота, 11 листопада 2023 р.
Піар від Піарної
У жовтні відбувся майстер-клас, під час якого випускниця соціологічного факультету, власниця PR agency Піåрнâя Ксенія Ковальова розповіла про те, як на початку повномасштабного вторгнення заснувала інноваційну PR-агенцію на українському ринку, проаналізувала реальні кейси зі свого досвіду та поділилася секретами свого успіху.
«Маючи 10 років досвіду роботи в журналістиці включно VOGUE та Marie Claire Ukraine та 5 років досвіду створення стартапів в Каліфорнії, я заснувала піарну аби підтримувати українські бізнеси у найтяжчі часи», - розповіла Ксенія.
Під час зустрічі спікерка наглядно пояснила студентам, що піар діяльність це не лише класні прес-релізи та комунікація з магазинами, виставковими центрами та блогерами. Протягом майстер-класу учасники зʼясували, чому піар - це насамперед детальні плани просування з аналітикою та вивченням ринку, дискурс аналізи та антикризові комунікації, аудит виробництва та комунікації з клієнтом, запуск нових колекцій та створення концептів продуктів з нуля.
Ксенія неодноразово наголошувала, що для ефективної реалізації усіх перелічених вище завдань, перш за все, необхідна міцна теоретична база та знання методів і технологій проведення досліджень, аналізу їх результатів. Оскільки засновниця піар-агенції успішно закінчила Каразінський, вона без жодних сумнівів запевнила присутніх на зустрічі студентів у тому, що наш університет надає усю необхідну інформацію. Такі знання у свою чергу утворюють міцний фундамент для розбудови подальшої карʼєри. А ось чи готові здобувачі освіти користуватися цими можливостями та докладати зусиль до розширення своєї теоретичної бази - це вже особистий вибір кожного студента.
четвер, 2 листопада 2023 р.
Дональд Трамп. Президентський імідж та популярна культура
Так 19 листопада Olena Leipnik, Lecturer in the Department of Sociology at Sam Houston State University (USA) провела online-лекцію на тему «Конструювання президентського образу Дональда Трампа в американських медіа».
Під час зустрічі спікерка порушила багато актуальних питань, зокрема розглянула розвиток національної американської міфології від минулого до сучасності, розповіла слухачам про президентський імідж та популярну культуру, а також власне медійний імідж Дональда Трампа і питання PR-роботи.
Варто наголосити, що лекція базувалася на матеріалі авторської книги пані Олени «Donald Trump in the Frontier Mythology».
Як і очікувалось, виступ спікерки не залишив слухачів байдужими та викликав бурхливу дискусію, до якої долучилися не лише студенти, а й викладачі.
вівторок, 26 вересня 2023 р.
Центральна наукова бібліотека – місце для навчання та спілкування. Враження першокурсників соціологічного факультету
субота, 9 вересня 2023 р.
Вітаємо першокурсників 2023 у SocioFamily
Сьогодні ми вітали першокурсників соціологічного факультету зі вступом до Каразінського університету та приєднанням до нашої соціологічної родини. Приємно було бачити і чути студентів в стінах університету.
49 студентів програми "Соціологія комунікацій, реклами та зв'язків з громадськістю", 37 студентів програми "Медіакомунікації та зв'язки з громадськістю", 15 студентів спеціальності "Соціальна робота", 22 студента програми "Соціально-політичний маркетинг" вступили на навчання на соціологічний факультет у 2023 році. Більше половини знаходяться в Харкові та завітали сьогодні в університет.
Як водиться в родині - зібралися за круглим столом. Ми знайомилися один із одним, грали, сміялися, а куратори груп розповідали про свої роки студентства. Чудовий день, який треба закарбувати в пам'яті - день, коли першокурсники починають нелегку подорож з новими знайомими, з новими викладачами, з новими мріями. Попереду ще багато років праці і навчання, а сьогодні - звучали слова вітань та поради щодо активного занурення в усі можливості, які створює університет. Навіть у воєнний час їх чимало, тому ще раз наголошуємо - будьте активними і послідовними у навчанні. А ми допоможемо, так прийнято в нашій соціологічній родині. Приємної подорожі на університетському шляху!
пʼятниця, 1 вересня 2023 р.
Розпочинаємо новий навчальний рік з поезії К. С. Льюїса. Тепер - в перекладі і українською!
Серед безлічі віршів, які написані про університети, є один, що належить Клайву Стейплзу Льюїсу, автору "Хронік Нарнії".
Однак з'явився він задовго до "Хронік", був опублікований у поетичній збірці "Spirits in Bondage" 1919 року. І тому ми нині прочитаємо його вповні: на цих рядках лежить тінь Першої світової війни, з якої 20-річний Льюїс щойно прибув до Оксфорда. Вчитися, заглиблюватись у словесність - античну, англійську, різну.
Тепер цей вірш звучить і українською.
Переклад доцента нашої кафедри Романа Трифонова, зроблений цього літа.
К. С. Льюїс
ОКСФОРД
Як добре, що тут є палаци миру,
І дисципліни, й мріянь, і бажань,
Щоб зберегли ми спадщину і віру —
Хай Дух живе між прагнень і пізнань;
Щоб іскру Божу зберегли навіки,
Заплутані в борні тваринну сіть,
Де біль звірячий і звірячі ліки,
Де вбивство — праця, а потіха — хіть.
Не буде так. Стоятиме у блиску
Єдине місто, що в душі не звір,
Яке постало не заради зиску,
В якім жадоба не туманить зір.
Ми не лише тварини. В цьому блиску
Розпались пута, стали вежі мрій.
Гойдається, мов чарівна колиска,
На хвилях часу град цей осяйний.
Вона не кам’яна, оця будова,
Вона з людських надій і поривань,
Вона — твердиня і вона — основа,
Де Дух не знатиме розчарувань.
неділя, 25 червня 2023 р.
Моделі персоналізованого навчання студентів на соціологічному факультеті - уже в найближчому майбутньому
Викладачі кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій працюють у складі команди соціологічного факультету з реалізації проєкту Ерасмус + SMART-PL 101082928. У 2022-2025 роках ми залучені до розбудови потенціалу Моделі персоналізованого навчання студентів, заснованої на віртуальному навчальному середовищі інтелектуального тьюторства «Навчання без обмежень». Програмою реалізації проєкту передбачено знайомство із досвідом уже впроваджених моделей персоналізованого підходу до навчання в університетах- партнерах проєкту. 19-20 червня 2023 року завідувачка кафедри, доцент Ірина Солдатенко відвідала факультет інженерних технологій університету Левену в Генті (Бельгія) та ознайомилася з системою організації персоналізованого навчання студентів - тьюторство, система розподілу предметів за вибором студентів, інклюзивне навчання. Особливий інтерес викликала система контролю якості навчання, яку реалізує відділ університету Левену за дуже щільним графіком опитувань протягом року студентів і викладачів. Серед форм контролю не тільки масові опитування студентів за кожним з компонентів їх навчальної програми, а й проведення фокусованих групових інтерв’ю зі студентами. Будемо впроваджувати цю форму контролю якості навчання на кафедрі уже з наступного року. Не менш цікавими є форми тьюторства. В університеті Левену діє окремий підрозділ, співробітники якого проводять додаткові заняття зі студентами першокурсниками, що мають низький рівень успішності після першого півріччя навчання. Спробуємо цю ідею реалізувати в студентському середовищі, коли тьюторами буде запропоновано виступити студентам старших курсів або учасникам студентського наукового товариства соціологічного факультету. Лабораторія креативних рішень, розміщена в кампусі університету Левену, дає можливість студентам інженерних спеціальностей створювати моделі найсміливіших та нестандартних ідей. Незвичною для університету є й навчально-виробнича лабораторія з виготовлення пива. Пиво 6 сортів виготовляється для внутрішніх потреб університету. Можливо і цей, хоч і незвичний, досвід світового університету – лідера з інноваційності, стане в нагоді Каразінському університету. |
---|
субота, 17 червня 2023 р.
Чотири роки навчання онлайн. Підводимо підсумки
середа, 14 червня 2023 р.
Чому саме комунікації на соціологічному?
Важкі часи, що охопили нашу країну після повномасштабного вторгнення показують, що медіа та дослідження – дуже важливі інструменти задля вивчення і висвітлення актуальних проблем країни, побудови міжнародної комунікації та транслювання правдивої інформації. Наявність кваліфікованих кадрів в соціологічній галузі – необхідність для прогресивної, сучасної та суверенної країни.
Кафедра прикладної соціології та соціальних комунікацій ХНУ імені В.Н.Каразіна пропонує численні переваги для студентів, які вирішили вивчати цю галузь суспільних наук. Одні з небагатьох переваг зануритися в соціологічну галузь на університетському рівні:
- Масштабне розуміння соціуму. За допомогою певних знань, майбутній спеціаліст зможе аналізувати суспільство, його структуру, динаміку та фактори, що його формують. Досліджуючи соціологію, як предмет, студенти отримують уявлення про те, як взаємодіють певні індивіди та групи, як функціонують соціальні інститути, та яким чином формуються суспільні зміни. Ці знання допомагають розвинути всебічний погляд на різні соціальні проблеми та явища.
- Розвинення критичного мислення. Критичне мислення – один з багатьох внутрішніх інструментів, яким повинні володіти майбутні професіонали. Соціологія розвиває навички критичного мислення, бо вони є цінними в більшості професійних сфер. Вивчаючи соціологічні теорії, методології та дослідження, студенти вчаться аналізу складних соціальних проблем, та прибігають до їх раціонального вирішення, з використанням сильних аргументів.
- Адаптація до змін та вирішення соціальних конфліктів. Викладачі кафедри виховують в студентах пошук раціональних підходів до соціальних змін. Завдяки цьому, студенти отримують глибоке розуміння соціальних проблем, а саме: нерівності, бідності, расизму, гендерних питань та екологічних викликів. Отримавши ці знання, випускники факультету, часто стають важелями змін, працюючи над створенням більш рівноправного та справедливого суспільства.
Кафедра є структурним підрозділом соціологічного факультету та за майже 30 років існування випустила більше 600 студентів.
Навчальна підготовка на кафедрі ведеться за спеціальностями:
- 054 - “Соціологія” – Освітньо-професійна програма “Соціологія комунікацій, реклами та зв'язків з громадськістю” (бакалаврат);
- 061 - “Журналістика” – Освітньо-професійна програма “Медіакомунікації та зв’язки з громадськістю” (бакалаврат);
- 054 - “Соціологія” – Освітньо-професійна програма “Соціальні технології” (магістратура);
- 054 - “Соціологія” – Освітньо-професійна програма “Цифровий соціум” (магістратура);
- 061 - “Журналістика” – Освітня програма “Стратегічні комунікації та нові медіа” (магістратура).
Приєднуйся до кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій ХНУ імені В.Н.Каразіна та зроби свій внесок в покращення країни, в якій ти живеш!
Владлен Кононов, студент 4 курсу