середа, 18 грудня 2019 р.

Перший залік і перші професійні перемоги першокурсників кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій




Сьогодні студенти першого курсу навчальної програми "Соціальні комунікації, реклама та зв'язки з громадськістю" були відзначені 

Університетською медіастудією за творчі роботи, що виконувались протягом семестру.




Студенти мали можливість відчути себе сценаристами, операторами, монтажерами та ведучими, самостійно організувати фільмування та керувати його процесом.


Щиру подяку висловлюємо директору університетської медіастудії Михайлу Проценко, співробітнику медіастудії Євгену Раєвському та всім їх колегам за всебічну підтримку студентів у їх перших професійних звершеннях!







Відео роботи студентів першого курсу освітньо-професійної програми «Соціальні комунікації, реклама та зв'язки з громадськістю» про студентське життя, почуття, роздуми та вагання ви можете побачити на сторінці Каразінської медіастудії в соціальній мережі Інстаграм

Там же триває голосування за ролік глядацьких симпатій!

Ксенія Кікоть, ССК 12

середа, 11 грудня 2019 р.

Студентка 4 курса освітньо -професійної програми «Соціальні комунікації, реклама та зв’язки з громадськістю» Катерина Уварова презентувала студентам 1 курсу свої соціальні проекти, які зуміла зробити прибутковими всього за півроку.



Ми завжди з гордістю представляємо випускників кафедри, але не менш приємно запрошувати на зустрічі зі студентами освітніх програм кафедри студентів старших курсів, які уже мають успішні проекти і готові ділитися досвідом з молодшими.






 Сьогодні семінарські заняття студентів першого курсу освітньо -професійної програми «Соціальні комунікації, реклама та зв’язки з громадськістю» пройшли нетрадиційно – гостем була студентка 4 курсу тієї ж освітньої прогамиКатерина Уварова.

Катя представила свої соціальні бізнес проекти 3,14 BAN і NADENU, розповіла про свої перші кроки в соціальному бізнесі, важливості використання всіх можливостей, які дає університет студентам і відповіла на запитання студентів про комунікативні інструменти із просування власного бізнесу. 

Група студентів відвідала виставку еко продукції і міському Домі народної творчості, де Катерина продемонструвала свої вироби – сумки, ключниці, чохли та інше.





На практичному занятті студенти запропонували інші напрямки розвитку проектів Катерини та дали ідеї для нових товарів із банерів.

вівторок, 10 грудня 2019 р.

Актуальні питання медійного права уже в програмах курсів і досвічених, і молодих викладачів кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій О.Чернявської, О.Буданової та С.Аніпченко




5-6 грудня 2019 в Києві в офісі громадської спілки «Коаліція Реанімаціійний Пакет Реформ» пройшов Семінар «Актуальні питання медійного права для викладачів факультетів (спеціалізацій) журналістики», які викладають дисципліни, що включають питання медійного права. Захід проводив Центру демократії та верховенства права (CEDEM) за фінансовій підтримки Королівства Швеції. Для участі в семінарі-тренінгу були відібрані та запрошені 18 викладачів ЗВО із різних регіонів України (схід, захід, центр, юг, північ та м.Київ). В тренінгу прийняли активну участь наші колеги: кандидат соціологічних наук, доцент О.В. Чернявська, кандидат соціологічних наук, старший викладач О.Б. Буданова та викладач С. М. Аніпченко.

Теми, які були розглянуті під час семінару-тренінгу:

· Використання інструментів доступу до публічної інформації у журналістській діяльності;

· Особливості роботи онлайн-ЗМІ; .

· Новини законодавства в сфері медіа;

· Взаємодія медіа з владою: ризики, гарантії, захист;

· Свобода слова vs. Приватність;

· Єльський досвід: сучасні тенденції у вищій освіті (в т.ч в журналістці).

За результатами тренінгу всі учасники отримали новий практичний досвід, теоретичні знання та професійну інформацію, що було підтверджено відповідними Сертифікатами.

Оксана Чернявська

субота, 7 грудня 2019 р.

Студентка 4 курсу освітньої програми «Соціальні комунікації, реклама та зв’язки з громадськістю» Марічка Чербаджі запросила студентів спробувати себе в нових професіях Інтернет -маркетолога і Лідогенератора





Минулого тижня студентка 4 курсу соціологічного факультету освітньої програми «Соціальні комунікації, реклама та зв’язки з громадськістю» і за сумісництвом PR-менеджерка ІТ-кампанії Aionys Марічка Чербаджі ділилася зі студентами соціологічного факультету рекомендаціями щодо того, як студенту знайти цікаву сучасну роботу. Вона розповіла про відкриті вакансії ІТ-кампанії для гуманітаріїв.

Кожен студент без досвіду роботи може спробувати себе у ролі:

- інтернет-маркетолога. Це фахівець, який має навички аналітичного мислення, креативності, критичного підходу та ініціативності. Це робітник-екстраверт, новатор. Його основними задачами є моніторинг відвідуваності сайтів, розробка тактики просування кампанії та конкурентний аналіз.

- лідогенератора. Його особливості – системний підхід та увага до деталей. Це важливо, тому що до його завдань входять: пошук контактів потенційних клієнтів, складання звітів та занесення інформації про клієнтів до бази. Пропозиція дійсно приваблива: гнучкий графік, здобування досвіду, корпоративні тренування, працевлаштування. Для кампанії важливо приймати на роботу ініціативних студентів!

Кожен, хто зацікавився перспективою працевлаштування за цими професіями, може пройти тестування з перспективи отримання роботи в ІТ-кампанії Aionys, використавши постери з QR-кодом, які Марічка передала в деканат соціологічного факультету.

Юлія Баглик, ССК-11

субота, 30 листопада 2019 р.

Що робити, щоб наші виступи не були нудними? - кілька порад від нашого колеги, викладача Англіа Раскін університету Шона Ленга






Студенти соціологічного, історичного, економічного та інших факультетів Каразінського університету - учасники програми Creative Spark, корисно провели вечір п'ятниці у тренуванні з написання цікавих життєвих історій, познайомилися із секретами створення успішних виступів текстів для різних цільових аудиторій - дітей, медіа, уряду та інших.
У підготовці успішного виступу уже важливо орієнтуватися на інтереси, потреби, цінності своєї аудиторії, але ж є загальні поради з підготовки виступів для будь якої аудиторії. 
Іх дав нашим студентам і викладачам Шон Ленг, викладач Англіа Раскін університету, сценарист, письменник, радіоведучий, керівник студентського театру Англіа Раскін університету:




  • не читайте, а розповідайте;
  • створюйте зоровий контакт з аудиторією;
  • не давайте одразу багато важливої інформації;
  • наводьте приклади;
  • будьте спокійні, але в той же час, не говоріть монотонно і тихо;
  • і найважливіше! Якщо ви захоплені тим, про що розповідаєте - виступ точно буде цікавим для аудиторії!
29-30 листопада 2019 проходить перший із серії майстер класів зі створення текстів для соціальних проектів та соціального підприємництва для студентів Каразінського університету в рамках проекту Making Good програми Британської Ради Creative Spark. 

Проект реалізується співробітниками кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій у співпраці із кафедрою соціальних та гуманітарних наук Англіа Раскін університету (Велика Британія) #MyCreativeSpark









вівторок, 19 листопада 2019 р.

Навчальний курс "Комунікації в соціальних проектах" до пілотування готовий



Доцент кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій Ірина Солдатенко, разом з іншими 20-ма викладачами університетів України, пройшла навчання за програмою освітнього тренінгу для викладачів курсу «Соціальне підприємництво» в закладах вищої оcвіти Освітній Тренінг «Social Business In UA”


Тренінг дав можливість доповнити новий навчальний курс «Комунікації в соціальному підприємництві», створений в рамках програми Creative Spark Британської Ради спільно з викладачами Англіа Раскін університету (Велика Британія), кейсами з української практики соціальної підприємницької акттивності, ознайомитися з можливостями розвитку соціального підприємництва в Україні.




Велика подяка тренерам Василю Назаруку Василь Назарук та Артему Корнецькому Артем Корнецький за дидактичні матеріали, поширений досвід з викладання теорії і практики соціального підприємництва, знайомство з соціальними підприємцями та відповіді на наші непрості питання, і окремо – за книжку і чудову підборку навчальної літератури. Викладачі отримали домашнє завдання - підготувати навчаний кейс з діяльності місцевих соціальних підприємців. Ми зробимо це з приємністю, тим більше що знаємо багато таких серед студентів і випускників соціологічного факультету. 

Дмитро Гаврилюк дякуємо за чудову організацію тренінгу і фоторепортаж на згадку.

Треба наголосити, що в рамках реалізації стратегії університету у 2019-2015 рр університетом прийнята нова модель компетентностей випускника Каразінського університету. Серед традиційних - професійні, соціальні, мовні, комп'ютерні є й новий компонент - підприємницькі компетентності.  Готуємося її впроваджувати уже в поточному навчальному році.

Новий навчальний курс «Комунікації в соціальному підприємництві» викладається у весняному семестрі за освітньо-професійною програмою «Соціальні комунікації, реклама та зв’язки з громадськістю» для студентів 2 курсу.

пʼятниця, 15 листопада 2019 р.

Як розпізнати і нейралізувати маніпуляції політиків - тема тренінгу з Максимом Фоломєєвим



Викладачі кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій успішно поєднують управлінську, викладацьку та наукову діяльність з консультаційною та тренінговою активністю поза межами університету. 

9 листопада 2019 в Харкові відбувся тренінг «Маніпуляції політиків: як розпізнати та нейтралізувати». Серед тренерів - доцент, кандидат політичних наук  Максим Фоломєєв. 

Захід був спрямований на підвищення електоральної компетентності та обізнаності громадян, розуміння небезпеки передвиборних маніпуляцій, формування вмінь протистояти маніпулятивним технологіям. 

Тренінг проведений Аналітичним центром «Обсерваторія демократії», а більше інформації - на порталі Громадський п
ростір 

середа, 13 листопада 2019 р.

Казка — це не лише брехня, як писав Олександр Сергійович Пушкін, а й ефективний інструмент маркетингових досліджень - довела Олександра Буданова





Про казку як інструмент якісного дослідження розповіла наша Олександра Борисівна Буданова, викладачка кафедри, кандидатка соціологічних наук та партнерка дослідницької агенції DDI Group.

За досвідом нашої доповідачки, ключовий тренд конференції RE:Mark 2019 — це інструментальність, аналіз та презентація найновітніших методів та методик. В маркетингових дослідженнях в сучасному світі актуалізується вивчення і виявлення ціннісного контексту споживчої поведінки. Саме тому використання проективної методики "Казка" у маркетингових дослідженнях дозволяє виявляти неявні зв'язки, інсайти, що формують семантичний контент сприйняття брендів, продуктів, послуг. Пані Олександра презентувала учасникам конференції методику, описала можливості її застосування та навела приклад застосування (кейс стаді вивченні сприйняття бренду побутової техніки). У результаті застосування методики здійснено корекцію комунікативної стратегії бренду: з семантичного простору "історія бренду", "ідеальна техніка для ідеальної кухні" у семантичний простір "турбота".

RE:Mark 2019 — це престижна Міжнародна науково-практична конференція «Маркетингові дослідження: інструменти та технології», що проводиться в Києві з 2004 р. На сьогоднішній день відбулося 15 успішних форумів. 2011 року конференція отримала назву Rе: Мark (Research For Marketing). Традиційно на Rе: Мark представлені останні досягнення українських і зарубіжних компаній у сфері маркетингових досліджень. Співорганізаторами та партнерами Альянсу Rе: Мark щорічно виступають провідні українські дослідницькі компанії.

вівторок, 12 листопада 2019 р.

Чи можна вдало розпочати власну справу ще навчаючись в університеті? Відповідь студентки 4 курсу кафедри Катерини Уварової однозначна – так!




Катерина Уварова займається комерційною діяльністю (власний бренд одягу NADENU) і соціальним підприємництвом (проект 3,14 BAN - вироблення шоперів та чохлів для ноутбуків і планшетів з непотрібних банерів), та при цьому ще й на пари встигає. Навіть складно повірити, що це реально, проте це так і є!

Спочатку про одяг: бренд NADENU являє собою лінію футболок та світшотів з оригінальними авторськими принтами у формі лаконічних викликаючих словосполучень (наприклад, «Опомнись»). Треба сказати, що NADENU спільно з Харківською міською громадською організацією інвалідів «КРЕАВІТА» вже гучно заявили про себе на Kharkiv Fashion 2019 в показі колекції «We can». Обраний дизайн футболок на тему гендерної рівності був продовженням конкурсу Олени Пінчук «Не вішай ярлики». Концепція - зламати стереотипи, що сформувалися в суспільстві на тему чоловіків і жінок, була успішно продемонстрована за допомогою одягу. Хто би міг знати напевно, що ідея створити бренд одягу, яка прийшла під пляшечку вина, виродиться у щось серйозне?



Тепер про 3,14 BAN: Катерина говорить, що почалося все з того моменту, як вона стала учасницею тренінгів з соціального підприємництва в рамках університетського проекту Making Good програми #MyCreativeSpark Британської Ради. 




Нагадуємо, що соціальне підприємництво не ставить за мету заробіток купи грошей, головна мета - вирішення соціальних викликів. Розробники 3,14 BAN переймаються через екологічні проблеми та спонукають громадськість до осмисленого споживання. Вони намагаються донести свою думку, що такий непотріб, як рекламні банери, котрі вийшли з ладу тільки через свою інформаційну застарілість, можна переробити у щось унікальне, корисне та повсякденне, як сумка. Нажаль, моду на екологічність ще треба прищеплювати українському суспільству, тому 3,14 BAN більше орієнтується на Захід. 




Доповнемо, що такі цікаві проекти існують всього лише з січня 2019. Ми вважаємо, що Катерина Уварова може стати прикладом для кожного студента нашого факультету, як іноді важливо вірити у власні ідеї, не боятися, а головне втілювати їх у життя. 

Посилання на Facebook 3,14 BAN та NADENU:
https://www.facebook.com/314ban/
https://www.facebook.com/nadenu.store/

пʼятниця, 8 листопада 2019 р.

Що почитати на вихідних? Топ-5 книжок для саморозвитку - підбірка від студентки 1 курсу Юлії Баглик




1. "Підсвідомість може все" Джон Кехо
Книга, завдяки якій ви зможете розуміти свою підсвідомість. Кехо пропонує декілька вправ, які зможуть відкрити двері до неї. Ви також отримаєте відповіді на питання: що означають ваші сни, як ними керувати? Прочитавши цю книгу, ви зрозумієте, як впливати на здійснення мрій та планів.
Цікавий факт: Джон Кехо жив у лісі перед написанням книги, щоб практикувати все, про що незабаром надрукував. Отже, можете не сумніватися в надійності методів.



2. "Скорочитання" Пітер Камп
У часі, коли корисних різноманітних статей та книг стає більше, ніж комах на планеті, неможливо встигнути за поширенням інформації. Завдяки книзі Пітера Кампа ви можете розвинути швидкість читання до 1000 слів за хвилину. Я би назвала "Скорочитання" скоріше посібником та збірником вправ. Витративши декілька тижнів на тренування, ви зможете читати по три книги на день.



3. "Магія ранку" Хел Елронд.
Можна прожити все життя, прокидаючись об шостій ранку, але так і не навчитися робити це правильно. Невелика за обсягом книга Елронда навчить вас вставати з ліжка, випромінюючи енергію, навіть, якщо ви спали декілька годин. У книзі наведено багато прикладів, мотиваційних історій та методик для бадьорого ранку. Це дійсно варто прочитати, щоб зрозуміти, як перша година ранку впливає на ваш успіх.


4. «Кради як митець. 10 уроків творчого самовираження» Остін Клєон.
Особливість книги – її формат. Квадратні чорні сторінки, безліч ілюстрацій. «Не треба бути генієм, треба бути самим собою!» - ось головна думка. Ця книга для всіх, хто хоче привнести творчість в роботу або життя. Остін Клєон допоможе вам достукатися до творчої сторони вашого характеру. Не гайте часу та беріть книгу до рук.



5. «Тонке мистецтво пофігізму. Парадоксальний спосіб жити щасливо» Марк Менсон.
У час, коли суспільство пропагує культ успіху, наша зацикленість на ньому лиш нагадує про те, чого ми не досягли. Але Марк Менсон знає, як стати по-справжньому щасливим: треба просто навчитися мистецтву пофігізму. Сам автор не нав’язує пофігізм, він просто переадресовує його більшості сучасним цінностям. «Прийміть себе таким, яким ви є. Навчіться не обманюватися себе і не намагайтеся довести світу, що ви найкращі,» - ось головна ідея книги. 
Юлія Баглик, ССК-11

пʼятниця, 1 листопада 2019 р.

Щорічне дослідження "Найкращий роботодавець"




Шановні викладачі та студенти кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій!
Звергніть увагу на інформацію від Центру практичної підготовки та працевлаштування випускників ХНУ імені В.Н.Каразіна.

Щороку університет підтримує дослідження "Кращий роботодавець" від компанії EY. 

Центр пропонує і студентам, і викладачам взяти участь у цьому дослідженні. 

Посилання на анкету - http://bit.ly/BE2019anketa

четвер, 24 жовтня 2019 р.

Викладач кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій Катерина Яцура - 4000-на учасниця програми "Відкритий Світ" в Україні





Нещодавно до України повернулась чергова делегація "Відкритого Світу", що відвідали США за загальною тематикою "Освіта". 

Учасники вивчали особливості медичної, СТЕМ, інклюзивної освіти, а також обговорювали публічну політику та врядування в містах Цинциннаті (штат Огайо), Грув Сіті (штат Огайо), Лас Вегас (штат Невада), Туеле (штат Юта), Роузбург (штат Орегон), Біг Кану (штат Джорджія), Хатчінсон (штат Канзас).
Ця група прийняла 4000-ну учасницю програми "Відкритий Світ" в Україні - Kateryna Yatsura, що була в складі групи, яка вивчала інтернаціоналізацію освіти в місті Цинциннаті.

Чекаємо Катерину дома з розповідями про її відрядження.

А нам приємно згадати, що учасниками цієї ж програми в різні роки були й інші співробітники кафедри - Максим Фоломєєв, Лілія Змій, Олександр Хижняк й Ірина Солдатенко.

ХНУ-ФАКТОР. Частина перша.



Щороку в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна відбувається конкурс серед першокурсників, який має назву «Alma Mater». Студенти 21 факультету змагаються між собою за звання кращого на сцені протягом тижня. Уже третій рік поспіль перемогу здобуває наш соціологічний факультет, серед яких - студенти навої кафедри. Сподіваємося, що 2019 рік не стане винятком. 

У підготовці до виступу взяли участь 50 студентів. Темою цього року став ХНУ- Фактор. Перед учасниками стояло завдання розкрити, що ж головне для людини в житті, що підштовхує її бути кращою, що змушує рухатися вперед і що треба оберігати. Першокурсники розкривали його через призму мультфільму «Король Лев». Для нашого факультету ХНУ-Фактор, в першу чергу, - людяність. Але кожен розуміє її по-своєму. «Ми показуємо, що король не зможе досягти стабільності, якщо не буде слухати свій народ. Так само, як і людина не зможе нічого без інших людей.» - каже Ярослав Крисенко, виконавець ролі Тімона. Свого персонажа він вважає схожим на себе: «Тімон розумний, але часто панікує без причини. Любить побалакати, а говорить – дуже швидко. А взагалі, усі герої круті, ніхто не відходить на другий план.». Влад, студент групи СМК-16 вважає, що ми повинні помічати всіх людей навколо нас, вважати їх братами та сестрами, не дивлячись ні на що ; це і є той ХНУ-Фактор. Рита, дівчина, що виконувала роль предка, каже, що ідея шоу лежала на поверхні: «Головне в будь-якій ситуації залишатися людиною і прислуховуватися до оточуючих. Якщо казати про наш номер предків, то посил був у тому, щоб показати взаємозв’язок минулого і майбутнього, яке стоїть на кістках наших предків. Сімба повинен був зрозуміти значимість помилок і правильних рішень, прийнятих поколіннями, побачити їх згуртованість, бо це ж все дозволило йому з’явитися на світ та стати королем.» 

Кожен учасник привніс своє розуміння людяності. Зал просто палав енергетикою виступаючих. Неймовірні номери, техніка їх виконання, вокал, від якого мурашки повзуть по шкірі – це все наслідок виступу першокурсників Каразінського. Усім треба відчути ці емоції та почуття, а чому саме, читайте незабаром у новому дописі.

Юлія Баглик, ССК-11



середа, 23 жовтня 2019 р.

Студенти соціологічного факультету три роки поспіль стають переможцями «Alma mater» і сьогодні не хочуть зупинятись на досягнутому




Якщо Каразінський університет – Харківський Хогвардс, то «Alma mater» – це справжня (не) магічна битва факультетів.

«Alma mater» - не просто конкурс творчих талантів першокурсників, це легенда, що об’єднує багато поколінь випускників в одне ціле.

Початок своєї історії цей конкурс бере близько 20 років тому назад і досі щорічно поповнює її новими сторінками.

Конкурс триває цілий тиждень. Кожен день виступають команди декількох факультетів, представляючи свій номер об’єднаний спільною тематикою. Найкращі виступи потрапляють на гала-концерт де відбувається нагородження переможців.

Але підготовка відбувається набагато довше… 1,5 місяці у всіх корпусах Каразінського до пізнього вечора не стухає світло і чутно як першокурсники творять справжні дива. Проте не танці та пісні головна магія цього конкурсу, а справжня міцна дружба. За тижні репетицій студенти стають настільки рідними один одному, що ця дружба виходить далеко за студентські роки.

Студенти соціологічного факультету три роки поспіль стають переможцями «Alma mater» і не хочуть зупинятись на досягнутому. Дні та ночі вони тренувались аби 23 жовтня о 16.00 представити на сцені актової зали центрального корпусу легендарну історію…

Кікоть Ксенія

ССК-12

понеділок, 14 жовтня 2019 р.

Тут ми всі на одній хвилі! - першокурсники про перший місяц студентського життя на соціологічному факультеті




Моє офіційне знайомство з Каразінським університетом відбулося 31 серпня під час посвяти в першокурсники. Ми з групою зустрілися біля Головного корпусу і почули голоси інших однокурсників- "СОЦФАК, СОЦФАК"! Ці слова звучали голосніше, ніж кричалки всіх інших факультетів. Там же ми й познайомилися з  нашим ректором, деканом і кураторкою нашої групи. 

Перший тиждень пройшов дуже насичено: абсолютно нові предмети, люди, викладачі. Радість від того, що вчимося лише 4 дні на тиждень. Паніка, від того, що не могли знайти потрібні аудиторії і боялися запізнитися на пару.

Потім нас чекав тиждень першокурсника. Студрада приготувала для нас круті фотолокації, ігри, конкурси, розіграші фірмового мерчу та незабутні емоції!

З гордістю кажу, що саме наш соціологічний факультет зайняв перше місцев квесті. Після нагородження ми отримали величезний торт. 

Протягом тижня першокурсника було багато незабутніх подій  - брифінг з студрадою,  Мафія, благодійний перегляд "Мальчишник в Вегасе". А в п'ятницю була справжня спека!  Всі ми пішли в клуб "Місто" і це стало по істині прекрасним завершенням цього тижня.
Зараз ми все вже влилися в студентське життя. З ранку поспішаємо в метро, ​​вечорами робимо реферати, а вихідні присвячуємо відпочинку і общажажним вечорам.

Мої емоції поділяють і одногрупники  Ось враження від них:

«Перший місяць пройшов складно, але цікаво. Жодного разу не пожалкувала, що я потрапила саме сюди. Я хочу подякувати соціологічному факультету за те, що знайшла багато нових знайомств, кожного дня їх стає все більше і більше.» - Валерія Лисенко.

«Мені дуже подобається! Я не очікувала такої віддачі від університету. Навчання у нас цікаве. Головне – є можливість висказати свою точку зору, тому що тебе завжди вислухають. У школі мені не вистачало порозуміння вчителів та однокласників, а тут ми всі на одній хвилі!» - Катерина Троян.

«У цілому навчання в університеті досить цікаве та насичене. Не можу не погодитися з тим, що періодами буває дуже складно. Чесно кажучи, місяць пролетів для мене дуже швидко,починаю навіть вже хвилюватися стосовно першої сесії.Сподіваюсь, що навчання буде й далі виправдовувати мої очікування.» - Альона Попович.

Юлія Баглик, ССК 11

субота, 12 жовтня 2019 р.

Після кількох місяців дебатів, Міжнародна Асоціація Зв’язків з Громадськістю створила нове визначення PR, більше придатне для часу, в який ми живемо





Із прес-релізу  Міжнародної Асоціації Зв'язків з Громадськістю (IPRA ) наприкінці робочого тижня ми дізналися, що члени Правління IPRA уточнили визначення PR на вимогу часу. Тепер ми визначатимемо PR як практику управління прийняттям рішень, спрямовану на встановлення відносин між організаціями та їх громадськістю такими комунікаційними методами, що базуються на довірі та етиці:

"The 30-word definition reads: Public relations is a decision-making management practice tasked with building relationships and interests between organisations and their publics based on the delivery of information through trusted and ethical communication methods.


Chair of the group charged with formulating this definition, and IPRA Board member, Alain Grossbard explains; “First we wanted to have a short definition that said: What is PR? Why do we do it? And how do we do it? Then, conscious of our heritage based on the IPRA code, and of a world today imperilled with fake news, we wanted to say something more. This is how IPRA members do PR and how we think the world should do PR. That is PR based on trust and ethics.”


Svetlana Stavreva, IPRA President continues: “Is this the last word? Experience tells us otherwise. Practitioners and academics have been defining PR for decades. Seminars have been dedicated to it. IPRA humbly offers our definition as we see it today. All feedback is welcome.”

The definition was adopted by the IPRA Board at its recent meeting in Yerevan, Armenia. More detail on our website here.

четвер, 10 жовтня 2019 р.

«НЕ БУВАЄ ПОГАНОЇ РЕКЛАМИ. БУВАЄ ПОГАНИЙ КОНТЕНТ». ТОП-10 ПОРАД ЩОДО ДІЯЛЬНОСТІ У СФЕРІ РЕКЛАМИ ТА PR ВІД ЕЛІНИ ГУДИМИ




Ви давно шукали людину, обізнану «від і до» у своїй роботі? У першокурсників із спеціальності «Соціальні комунікації, реклама та зв’язки з громадськістю» сьогодні була можливість зустрітись з такою. До нас завітала випускниця кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій Еліна Гудима. Зараз вона організаторка евентів та PR-спеціалістка. На своїй лекції вона дала багато порад, щодо нашої діяльності у майбутньому. Отже, топ порад від Еліни:


1. Намагайтеся вчитися в університеті. Ті знання, які дасть вам Каразінський переверне вашу свідомість та відкриє нові двері.


2. Одна з найголовніших якостей PR-спеціаліста – емпатія. Її потрібно розвивати. Але також треба вмісти тримати під контролем свої емоції, і не давати їм владу над вами.


3. Після деяких невдалих ситуацій/перемовин/угода не треба впадати у паніку. Потрібно проаналізувати ситуацію та рухатися вперед.


4. Завжди треба мати «план Б» на випадок, якщо щось піде не так.


5. Формули успіху не уснує. Щоб знайти роботу, треба не боятися відсилати свої резюме, ходити на співбесіди. Ви повинні бути всюди і завжди.


6. Поєднуючи роботу та навчання в університеті, треба вміти структурувати час та розставляти пріоритети. Тоді вдасться оминути багато труднощів.


7. Багато корисного можуть дати майстер-класи та курси. Не бійтеся записуватися туди.


8. Не можна повністю зациклюватися на одній ідеї, забуваючи про все інше, особливо про нюанси, які можуть завадити виконанню задумки.


9. Не треба вірити міфу, що реклама офлайн неефективна. Онлайн та офлайн поєднують один одного, і друга не менш важлива за першу.


10. Щоб знайти спонсора треба йти з конкретними пропозиціями. В ніякому разі не потрібно лити воду.


Тепер і ви знайомі з маленькими секретами успішної спеціалістки. Застосовуйте їх правильно, і вони обов’язково допоможуть вам.


Юлія Баглик, ССК-11




вівторок, 8 жовтня 2019 р.

Галина Кравченкова серед учасників програми "Іноваційний університет та лідерство"




Це уже традиція.
Третій рік в жовтні викладачі кафедри перебувають у Польші за навчальною програмою "Іноваційний університет та лідерство: інтердисциплинарність та міжгалузевість", що реалізується за підтримки: Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща, Міністерства освіти і науки України та під почесним патронатом Фундації польських ректорів – Інституту суспільства знань.



Минулого року учасником програми був доцент кафедри Максим Фоломєєв, позаминулого – доцент Олександр Хижняк. 

Цієї осені учасницею навчальної програми з питань розвитку лідерства і інноваційних програм, що проходить протягом місяця на базі Варшавського університету – доцент Галина Кравченкова. Про перший навчальний день – на FB сторінці Галини Кравченкової.

А ми дізнаємося про рекомендації щодо посилення лідерського потенціалу університету, представлені фахівцями програми та про власні враження Галини Краченкової - в листопаді.

вівторок, 1 жовтня 2019 р.

З Днем соціолога!





Сьогодні на календарі 1 жовтня. Рішенням VII з’їзду САУ Днем соціолога України був обраний саме цей день. І вже 8 років поспіль соціологи всієї країни приймають вітання з професійним святом в перший день жовтня!

Наші щирі вітання всім тим, хто працює у цій сфері або ж тільки розпочав навчання, але у першу чергу я хочу привітати зі святом викладачів соціологічного факультету. Пам'ятайте про те, що ви найважливіша деталь цього механізму під назвою «соціологія". Завдяки вам нове покоління може поринути в цю царину, і в подальшому стати вашою гідною зміною.

Від ім'я всіх студентів хочемо подякувати вам за те, що прикладаєте багато зусиль для того, щоб підготувати фахівців. З любов'ю та ентузіазмом читаєте лекції, допомагаєте у вирішенні складних питань. Ми це дуже цінуємо.

Хочемо побажати вам успіхів у розвитку професії, по максимуму реалізовувати свій творчий потенціал, ніколи не зупинятися на досягнутому, здійснювати всі мрії та плани, а найголовніше – талановитих, відповідальних і розумних учнів!

Вікторія Ревенко, ССК 11 

Прес центр соціологічного факультету

субота, 28 вересня 2019 р.

Creative Spark for Karazin University foreign students




V.N.Karazin Kharkiv National University and Anglia Ruskin University (UK), has been implementing an educational project on social entrepreneurship development in Ukraine since 2018. 
This year the project expands the theme and forms of work. Karazin University, the only Ukrainian university participating in Creative Spark, has been given the opportunity to conduct English language courses for English Club participations using the new British Council method for students participating in Creative Spark projects only (October 2019 - March 2020). 
Another interesting new component of the program is trainings with the British teacher, writer and director of the student theater of Anglia Ruskin University Sean Lang and Ukrainian bloggers, journalists, teachers of writing texts, workshops on the development of social entrepreneurship ideas.
Students are expected to complete the final assignments at the end of the program (in the form of essays, project presentations); active participation in all components of the Making Good project. Conditions for participation in the selection of participants: language level of English not lower than A2; motivation letter, why do you see yourself participating in the project. 
Application form for foreign students here

пʼятниця, 27 вересня 2019 р.

Надихаюча зустріч із Ольгою Болотських – координатором міських спортивних заходів - як раз в міжнародний День студентського спорту




На кафедрі прикладної соціології та соціальних комунікацій завжди дотримуються правила організації спеціальних подій – мати інформаційний привід і цікавого для аудиторії спікера.

В міжнародний день студентського спорту як раз все склалося - до першокурсників кафедри завітала Ольга Болотських - випускниця соціологічного факультету, зараз проєкт- та івент-менеджер спортивних міських заходів.

Ольга розповіла про свою професійну діяльність, про перші досягнення і трудноші на шляху до них. Також вона порадила майбутнім соціологам багато корисних веб-сайтів і сервісів для полегшення роботи не тільки івент-менеджера, а й комунікатора з будь якої сфери.

"Була досить цікава та незвична лекція. У мене було дивне відчуття, адже панувала затишна атмосфера і я почував себе не як на лекції, а як у розмові з другом. Я слухав Ольгу зацікавлено, вона розплвідала ті речі, які дійсно важливо знати студентам першого курсу" — каже Ярослав Крисенко, студент ССК 11.

Найбільшне першокурсників зацікавила розповідь про організацію спортивних заходів, а саме - марафону у Харкові. Виявилося, що дехто з першокурсників навіть брав участь у марафоні минулого року, а тепер вони познайомились з організатором цього заходу.

Багато студентів виявили бажання допомагати в організації марафону наступного року, працювати волонтерами або просто взяти участь і пробігти певну дистанцію.

"Мені сподобалась лекція. Мене зацікавила робота в івент-агенціях, тому що я вже працювала на івентах і розумію, про що розповідала Ольга. І я хочу ще працювати в цій сфері, бо це емоції, що неможливо передати та гарний досвід" — зазначила Анастасія Кічук, студентка ССК 11.

Анастасія Цюпка, ССК 12