середа, 29 листопада 2023 р.

Bathtub Creativе. Про вплив та значення соціально-відповідальних ініціатив


Олександра Литвиненко, експертка зі стратегічних комунікацій, CSR PR спеціалістка MacPaw, зустрілася зі студентами соціологічного факультету і розповіла про створення і успіх комунікаційної кампанії "Bathtub Creative".

Ідея "Bathtub Creative" виникла в час, коли вся Україна перебувала під щоденними обстрілами і для багатьох саме ванна кімната стала робочим або навчальним місцем.

Кампанія привернула увагу величезної аудиторії, завдяки креативній ідеї, яку члени команди показали під неочікуваним кутом. Сторітелінг зацікавив та заохотив закордону аудиторію підтримати челеднж, а саме пережити подібний досвід роботи в ванній кімнаті.

Комунікаційній кампанії "Bathtub Creative" вдалося досягти успіху, а саме показати світу гідність і стійкість українців, які незважаючи на важкі часи, продовжують працювати і підтримувати один одного благодійністю.

За проект "Bathtub Creative" команда отримала престижну нагороду від AMEC у категорії "Найефективніше планування, дослідження та оцінювання у громадському та некомерційному секторі".

Саме завдяки створенню комунікаційної кампанії "Bathtub Creative", вдалося привернути увагу закордонних ЗМІ та зібрати велику грошову допомогу українцям з деокупованих територій.





Абраімова Вероніка, СМК-42

субота, 25 листопада 2023 р.

Міжнародний день протидії насильству щодо жінок. Теорія соціології як основа для розуміння природи насилля

Насильство щодо жінок приймає різні форми: фізичне, психологічне, економічне та сексуальне. Це не лише проблема конкретної особистості, а й соціальна проблема. Відповідальність за подолання цих форм насильства лежить на всіх нас, як членах суспільства. 


За ініціативи Генеральної Асамблеї ООН з 1999 року щорічно 25 листопада відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Відтоді уряди багатьох країн світу та громадські організації привертають увагу до цієї проблеми з метою боротьби проти такого явища, як насильство. 

Цей день призначений для привернення уваги до проблеми насильства, з якою стикаються жінки по всьому світу. Він спрямований на те, щоб підтримати боротьбу з насильством, підвищити свідомість громадськості й сприяти змінам у законодавстві та практицам, спрямованим на захист прав жінок.

Завдяки науковим дослідженням у сфері соціології, психології, кримінології ми маємо можливість краще розуміти корені насильства щодо жінок, виявляти його прояви в суспільстві та розробляти стратегії запобігання. 

Викладачами і студентами соціологічного факультету ця тема досліджується в рамках начальних курсів з Соціології, Сучасних соціологічних теорій, Основ гендеру, Медіапсихології, Комунікативних практик соціального підприємництва та інших.

Вивчаючи та аналізуючі соціологічні теорії Г. Зіммеля, Р. Дорендорфа, Л. Козера, Т. Парсонса, Р. Мертона студенти стають обізнаними в природі насильства і спроможними протистояти йому. 

Піддубна Аліна, СМК-42

пʼятниця, 24 листопада 2023 р.

Всесвітній день інформації. Відповідальне сприйняття інформації та її аналіз - наші підходи в дослідженнях та навчанні студентів

Всесвітній день інформації святкується 24 листопада з метою підкреслення важливості інформації у сучасному світі. Це свято відзначається по всьому світу з метою привернути увагу до питань, пов'язаних з доступом, обміном та розповсюдженням інформації. 

Історія Всесвітнього дня інформації бере коріння з 2005 року, коли ЮНЕСКО встановила це свято на підтримку свободи слова та права на інформацію.


Інформація - це справжнє багатство, але із великим багатством приходить велика відповідальність. Вона формує наші погляди, допомагає у прийнятті рішень та надає можливість зрозуміти складність сучасного світу. Однак, разом з тим, необгрунтована чи недостовірна інформація може призвести до спотворення фактів, неправильних висновків та подій, що негативно впливає на наше суспільство.


Програми кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій містять курси, які формують у студентів навички аналізу соціальних явищ та процесів крізь призму соціологічного аналізу та науково обґрунтованих даних. Ми навчаємо критично мислити та аналізувати інформацію з різних джерел. В курсах з Медіаграмотності, Критичного мислення, Соціології масових комунікацій, - розвиваємо знання, необхідні для вивчення сучасного суспільства. 

Ми закликаємо всіх бути обачними стосовно інформації, яку ми споживаємо та ділимося. Навчіться відрізняти правдиву інформацію від маніпуляцій та фальсифікацій. Розвивайте свої здібності аналізу та критичного мислення і будете захищеними.

Аліна Піддубна,
ОПП "Медакомунікації та зв'язки з громадськістю", СМК 42

четвер, 23 листопада 2023 р.

«Культ» продуктивності. Це норма чи відхилення? - роздуми практикантки пресцентру соціологічного факультету Катерини Трофимової

Останніми роками в соціальних мережах «культ» продуктивності набирає все більшу й більшу популярність. На всіх платформах дівчата та хлопці розповідають про своє ідеальне життя, де вони всюди встигають і, як не дивно, ще й мають вільний час. Мене завжди захоплювала ця яскрава картинка, але, на своєму досвіді, я запевнилася в тому, що «культ» продуктивності – це не про естетику та не все так прекрасно, як здається на перший погляд. 

Наразі, окрім Каразінського,  я навчаюсь у Вільнюському університеті у Литві, та університеті Тойо в Токіо, Японія. Окрім цього я ще працюю стажеркою менеджера по зв’язках з громадськістю на українському підприємстві. Я сама стала членом цього «культу», і з середини все не таке привабливе як на картинці в Інстаграм. Правда в тому, що в добі 24 години і фізично неможливо встигнути все. Це проста істина, але коли ти постійно знаходишся в цьому колі, усвідомлення зникає. Деякий час, дійсно, можна робити максимум: сходити на офлайн пари, поспілкуватися з науковим керівником в одному університеті, зробити завдання в інший, підготувати презентацію на роботу та, навіть, поїхати з друзями у Роппонгі. 

Але, як правило, після місяця-двох у такому режимі, все, на що вистачає сил – спати по 13-14 годин на добу, лежати у ліжку та, максимум, дивитися якість фільми на Нетфліксі, Дісней Плюс чи будь-якому іншому стримінговому сервісі. Але про це, чомусь, ніхто в Інстаграм не каже. Ніхто не каже, що з таким «продуктивним» розкладом на сон є лише, від сили, години чотири. І що три кави на день – це шкідливо для здоров’я теж ніхто не каже. Всі лише транслюють картинку «успішного успіху», але, фактично, нічого здорового у цьому немає. 

Ми всі так поспішаємо все встигнути, але часу на життя у нас так і не вистачає. Ми прагнемо стати мільйонерами у двадцять, тому що хтось там в Тіктоці зміг, але, це не означає, що кожен з нас має бути таким. Кожного разу, коли мені здається, що у цьому житті у свої двадцять я нічого не досягла, я згадую про Педро Паскаля, який отримав свою першу вагому роль у віці тридцяти дев’яти років, звісно, згадую, де я знаходжусь і йду дивитися на вогні нічного Токіо. Так мені стає трохи легше. Так я усвідомлюю, що кожен з нас рухається у своєму темпі, бо немає єдиного шляху, який підходить для усіх. 

Немає єдиної системи вимірювання успіху. Він там, де ми самі його визначаємо. Якщо замислитись, двадцять – це ще дуже мало. Попереду ще багато часу, щоб досягти того самого «успішного успіху». Мені у голову дуже міцно засіла фраза з одного аніме. Так, напевно, це кліше – згадувати про аніме, коли живеш у Японії, але все ж таки. «Ніхто не має права відбирати чужу молодість», - ось вона, ця думка. Тож, може не будемо поспішати  встигнути все й одразу, а просто будемо жити? У своєму темпі, робити помилки та, кожного разу, коли думаєш, що все, що ти робиш – недостатньо, не забувай, що твоя підлога – це чиясь стеля. 

Трофимова Катерина

Студентка групи ССК-42

понеділок, 20 листопада 2023 р.

"Майбутнє державного управління: Оцінка найкращих практик". Підбиваємо підсумки трирічного проєкту





15-16 листопада 2023 року в Університеті імені Павла Йозефа Шафарика (Кошице, Словаччина) відбулася конференція "Майбутнє державного управління: Оцінка найкращих практик". Конференція є частиною проєкту GGC01009 "Майбутнє державного управління". Основна мета конференції, зазначена організаторами - збагачення поточного стану знань у галузі публічного управління, створення платформи для мережевої взаємодії, обміну знаннями та підвищення обізнаності за представленими на конференції темами.

Успішні практики державного управління, представлені словацькими та українськими дослідниками і співробітниками органів влади, розкрили досвід реформування управління у сферах освіти, міграції, комунікацій влади, забезпечення доступності та відкритості інформації, ролі університетів у майбутньому державного управління. 

Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна представили співробітники соціологічного факультету професор Лариса Хижняк, завідувачка кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій Ірина Солдатенко, завідувачка кафедри методів соціологічних досліджень Ірина Кузіна, доцент Лілія Змій, доцент Тетяна Байдак, доцент Аліна Калашнікова. Дорога з Харкова до Кошице тривала больше двох днів, але приємна атмосфера професійного спілкування не дала відчути втомленість. Та й прогулка центром Кошице надавала сил.

Проектні менеджери з України та Словаччини підводять підсумки програмної діяльності, але робота за проектом триває. Ми уже зібрали кейси з українського успішного досвіду державного управління в збірку та готуємося до проведення занять з кращих практик державного управління навесні 2024. Після тестового запуску курсу та його аналізу ми запустимо окремий вибірковий курс і будемо розвивати тему державного управління як для студентів соціологічного факультету, так і для всіх бажаючих, в рамках короткострокових університетських курсів. 

Проєкт GGC01009 реалізується в рамках програми "Добре врядування та транскордонне співробітництво", що спільно фінансується фінансовим механізмом Європейської економічної зони та державним бюджетом Словацької Республіки. Програма передбачає збільшення цілісності та відповідальності державного управління.






пʼятниця, 17 листопада 2023 р.

Сьогодні відзначаємо День студента!





Дорогі наші студенти! 

Ви обрали шлях знань і вдосконалення, і ми впевнені, що кожен з вас принесе свій неповторний внесок у світ науки та освіти. Нехай кожен день буде для вас відкриттям, а навчання - найціннішим скарбом. 

Бажаємо, щоб кожен крок приносив вам радість, а кожен навчальний день відкривав нові горизонти знань. Ми впевнені, що ваші успіхи стануть світлим внеском у наше спільне навчання та науковий прогрес.

Із Днем студента!


субота, 11 листопада 2023 р.

Піар від Піарної




У жовтні відбувся  майстер-клас, під час якого випускниця соціологічного факультету, власниця PR agency Піåрнâя Ксенія Ковальова розповіла про те, як на початку повномасштабного вторгнення заснувала інноваційну PR-агенцію на українському ринку, проаналізувала реальні кейси зі свого досвіду та поділилася секретами свого успіху.

«Маючи 10 років досвіду роботи в журналістиці включно VOGUE та Marie Claire Ukraine та 5 років досвіду створення стартапів в Каліфорнії, я заснувала піарну аби підтримувати українські бізнеси у найтяжчі часи», - розповіла Ксенія.

Під час зустрічі спікерка наглядно пояснила студентам, що піар діяльність це не лише класні прес-релізи та комунікація з магазинами, виставковими центрами та блогерами. Протягом майстер-класу учасники зʼясували, чому піар - це насамперед детальні плани просування з аналітикою та вивченням ринку, дискурс аналізи та антикризові комунікації, аудит виробництва та комунікації з клієнтом, запуск нових колекцій та створення концептів продуктів з нуля.

Ксенія неодноразово наголошувала, що для ефективної реалізації усіх перелічених вище завдань, перш за все, необхідна міцна теоретична база та знання методів і технологій проведення досліджень, аналізу їх результатів. Оскільки засновниця піар-агенції успішно закінчила Каразінський, вона без жодних сумнівів запевнила присутніх на зустрічі студентів у тому, що наш університет надає усю необхідну інформацію. Такі знання у свою чергу утворюють міцний фундамент для розбудови подальшої карʼєри. А ось чи готові здобувачі освіти користуватися цими можливостями та докладати зусиль до розширення своєї теоретичної бази - це вже особистий вибір кожного студента.

четвер, 2 листопада 2023 р.

Дональд Трамп. Президентський імідж та популярна культура





Як відомо, наука не має кордонів. Соціологічний факультет у черговий раз підтвердив цю тезу, організувавши цікавий захід разом з колегами зі США.

Так 19 листопада Olena Leipnik, Lecturer in the Department of Sociology at Sam Houston State University (USA) провела online-лекцію на тему «Конструювання президентського образу Дональда Трампа в американських медіа».

Під час зустрічі спікерка порушила багато актуальних питань, зокрема розглянула розвиток національної американської міфології від минулого до сучасності, розповіла слухачам про президентський імідж та популярну культуру, а також власне медійний імідж Дональда Трампа і питання PR-роботи.

Варто наголосити, що лекція базувалася на матеріалі авторської книги пані Олени «Donald Trump in the Frontier Mythology».

Як і очікувалось, виступ спікерки не залишив слухачів байдужими та викликав бурхливу дискусію, до якої долучилися не лише студенти, а й викладачі.