субота, 30 грудня 2017 р.

Зустрічаємо 2018!







Без зайвих слів – 2017 був успішним для кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій! 

Було про що згадати на зустрічі з коллегами перед новорічними вихідними – і яскраві роботи першокурсників, і участь в міжнародних освітніх та культурних проектах, і захист дисертацій та дипломних проектів бакалаврів і магістрів, чимало інших підій, про які можна почитати на сторінці кафедри в FB





Зустрічаємо новий рік з добрим настроєм і новим розкладом занять! Щасливого нового року!



середа, 20 грудня 2017 р.

Студенти кафедри - власні кореспонденти проекту "Шлях до Бродвею"





Студенти - першокурсники кафедри опинилися в гущі подій концертного і освітнього проекту "Шлях до Бродвею" (Broadway Bound). Фінальне шоу пройшло 14 і 15 грудня 2017 на великій сцені ХНАТОБ ім. М. В. Лисенка в супроводі Великого симфонічного оркестру театру.




Для Посольства США цей проект - особлива подія. Американські артисти дають безкоштовні концерти, проводять навчання, знайомлять людей в різних країнах з американською культурою





Студенти освітньої програми "Соціальні комунікації, реклама і PR" могли бути в будь-якій точці сцени, залу для глядачів або репетиційного класу, за лаштунками і в оркестровій ямі - всюди, де вони бачили зручний ракурс для фотографії і видеокадра. Таких переваг не було навіть у журналістів! А у наших студентів вона з'явилася завдяки давній співпраці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна  та Посольства США в Україні.


Ми вдячні Посольству США в Україні за цей унікальний досвід медіасупровіду проекту, навчання фото-та відеорепортажу, а викладачеві кафедри - Ользі Гужві, за сприяння в реалізації цієї можливості.






Найближчим часом враження і фотографії студентів, які активно знімали і підготовку до шоу, і саму виставу - в блозі студентів кафедри.

Фото Дар'ї Каленик

вівторок, 19 грудня 2017 р.

Аліна Калашнікова - фіналістка конкурсу "Кращий молодий соціолог року"



10 грудня 2017 молоді соціологи з усієї країни з'їхалися до Інституту соціології НАН України, щоб взяти участь у фінальному етапі конкурсу "Кращий молодий соціолог року", який традиційно проходить в рамках Міжнародних соціологічних читань пам'яті Наталії Паніної.Учасники мали написати і публічно представити есе про локальні та глобальні проекції українського суспільства.






За підсумками захисту, лауреатом другого ступеня Конкурсу-2017 стала старший викладач кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій Аліна Калашнікова.

Текст есе можна зайти за посиланням

неділя, 3 грудня 2017 р.

Викладачі кафедри – хедлайнери тренінгу «Освіта. Бізнес. Лідерство. Успіх»



28 листопада 2017 доценти кафедри Галина Кравченкова та Олександр Хижняк виступили фасилітаторами англомовні сесії тренінгу «Освіта. Бізнес. Лідерство. Успіх». 



Тренінг проходив на базі Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця. Наші викладачі були запрошені до участі в тренінгу професором кафедри економіки та маркетингу Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця та професором нашої кафедри за сумісництвом - Надією Михайлівною Лисицею.



Олександр Хижняк запропонував до обговорення питання з теми лідерства в освітніх установах, розкривши ключові ресурси сучасного лідера та оптимальні стилі управління колективом в різних ситуаціях.


Галина Кравченкова представила критерії економії переговірних зусиль та емоційної/раціональної складової прийняття рішень, навела приклади типів сучасних політичних лідерів. Учасники тренінгу пропонували власні ідеї щодо представлення заявлених типів у бізнес-середовищі.





Участники тренінгу – викладачі та іноземні студенти, брали активну участь в сесіях тренінгу, ставили дискутивні питання та намагалися знайти рішення гострих питань з теми лідерства в сферах і бізнесу, і вищої освіти.



Галина Кравченкова

середа, 15 листопада 2017 р.

40 відеороликів від першокурсників – перший режисерський досвід




Першокурсники кафедри, студенти освітньої програми “Соціальні комунікації, реклама та PR” не гаяли часу протягом перших двох місяців навчання. Як результат – 40 індивідуальних та створених творчими групами студентів відео роликів та один аудіо підкаст.

Завдання створити відеоролик було великим викликом для наших хлопців та дівчат, вони самі не вірили, що зможуть пройти всі етапи створення міні фільму – від пошуку ідеї, розробки сценарію, пошуку локацій та акторів, відеозйомки, монтажу, роботи зі звуком – до презентації свого ролика. І все це вперше і в короткий термін.





Ми відібрали кілька роликів для публічної презентації, разом зі студентами доопрацюємо і представимо їх всім зацікавленим найближчим часом.




А сьогодні - намагаємося зберегти той творчий настрій, який був заданий нашими першокурсниками. Не знижуйте темп и будьте допитливими і наполегливими!

Ми дякуємо співробітникам Каразінської медіастудії за терпіння та час, який був проведенний з нашими студентами. І окремо – за чудові сувеніри – копії статуетки голлівудського Оскару.

Ми радіі, що наш пілотний проект виявився корисним і нам, викладачам, і студенам, і нашим колегам з Каразінської медіастудії.

понеділок, 13 листопада 2017 р.

Каразінський університет і Англіа Раскін університет: такі різні та схожі одночасно






Минулого тижня команда співробітників кафедри  - Ірина Солдатенко, Ольга Гужва, Максим Фоломєєв, Олександр Хижняк та студентка кафедри Вікторія Крижанівська, які представляють Каразінський університет в Програмі Британської Ради та Інституту вищої освіти АПН України «Розвиток лідерського потенціалу університетів України», відвідали Англіа Раскін університет (Велика Британія).

Англіа Раскін університет є партнером нашого університету уже більше 5 років, але перетворити дистанційну співпрацю на особисті зустрічі та дискусії, а також цікаве знайомство із організацією дослідницького, навчального, позааудиторного студентського розвитку, - ми змогли завдяки участі в Програмі.





На наші питання про співпрацю британського університету із бізнесом, організацію поточного контролю знань студентів, проведення профорієнтаційної діяльності, роботу служби маркетингу та комунікацій, а також прес- служби розповідали керівники відповідних служб та департаментів університету. На наше здивування, ми знайшли багато спільного в організації тих самих процесів в нашому університеті. Взяли до уваги цікаві інноваційні ідеї, які доцільно запропонувати до впровадження в Каразінському університеті. 










Візіт був коротким, але дуже плідним. Серед іншого – домовилися про підготовку спеціального номеру SCS Journal за темами антикорупційних практик, який буде підготовлено британськими колегами з Англіа Раскін університету.

Наш візит був підготовлений випускницею соціологічного факультету 1996 року, зараз - доктором філософіі, заступником декана факультету права, мистецтв та соціальних наук Англіа Раскін університету Анною Марковською.




Ми щаро вдячні Британська Рада в Україні (пані Олеся Компанієць та Людмила Таценко) та Інституту вищої освіти АПН України (пані Світлані Калашніковій) за можливість бути частиною Програми та ознайомитися з успішним досвідом організації діяльності британського універитета-лідера.














пʼятниця, 3 листопада 2017 р.

Рятувальники брендів на Ремаркетингу





Сьогодні викладачі @Ярослав Калиниченко (Iaroslav Kalynychenko) (засновник Креативное агентство One shot), @Ольга Гужва (Olga Guzhva) та доценти кафедри @Ирина Солдатенко (Iryna Soldatenko),  @Halyna Kravchenkova рятували бренди разом із учасниками фестивалю реклами та маркетингу Remarketing.

Щиро дякуємо команді організаторів у особах наших студентів (студенти ж колишніми не бувають?) Элина Гудыма (Elina Gudyma), Юлія Михайленко (Jul Mikhailenko), Анастасия Водолазская та I WANT event agency та @ХАРЬКОВ ЛИДИНГ МЕДИА за високий рівень організації, втім як завжди.



Особиста подяка за івент — лідеру команди @Александр Ивченко (Aleksandr Ivchenko).


https://www.facebook.com/SociocomKarazin/posts/344347346035735?notif_id=1509652344562236&notif_t=like

четвер, 19 жовтня 2017 р.

Івент маркетинг від випускниць кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій Яни Кириченко та Еліни Гудими



 

Минуло лише два роки від першого випуску бакалаврів спеціальності “Реклама та зв’язки з  громадськістю” кафедри, а дівчата, які були студентками першого набору кафедри за новою спеціальністю, уже так багато встигли! 

Започаткували власний бізнес – агенцію “I WANT EVENTS”, організували та провели кілька масштабних заходів Fashion Days Соллі-плюс, рекламні заходи для холдингу Соллі-плюс, численні сімейні свята та весілля.

 


Сьогодні Еліна Гудима та Яна Кириченко були нашими гостями і розповіли першокурсникам про особливості івент маркетингу на прикладах організації заходів з портфоліо агенції 
“I WANT EVENTS” та попереднього досвіду роботи дівчат в інших агенціях та проектах.




Затаївши дихання першокурсники слухали про особливості організації спеціальних подій, важливість вибору місця, часу і, навіть - сезону проведення події. 



Дівчата з радістю відповідали на питання студентів: Як знайти клієнтів? Як запросити зіркових ведучих та інше. 

Було цікаво слухати захоплених своєю справою дівчат і згадувати їх активне студентське життя. 



Завжді раді таким зустрічам!

субота, 14 жовтня 2017 р.

Сучасні комунікації та перспективи розвитку комунікативних технологій - тема секції ІІІ Конгресу Соціологічної асоціації України


Співробітники та студенти кафедри були активними учасниками ІІІ Конгресу Соціологічної асоціації України – підготували наукові статті, тези, виступили з докладами, взяли участь в дискусіях. Студенти ж молодших курсів були уважними слухачами.

Модератором дискусій за тематикою освітніх та наукових програм кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій була професор кафедри, доктор соціологічних наук Надія Михайлівна Лисиця. 
Під час засідання секції її учасники - науковці з університетів інших регіонів та Харькова торкнулися питань комунікативних технологій в різних сферах. Обговорювали важливість соціальної відповідальності медіа (аспірантка Катерина Назаренко), комунікативні технології в освіті (професор Надія Лисяця), тему відкритості університету суспільству і бізнесу (доцент Ірина Солдатенко, доцент Олександр Хижняк, ст. викладач Ольга Гужва), про довіру як джерело ефективності PR (доцент Галина Кравченкова), інші актуальні питанння.


Конгрес тривав лише 2 дні, але ці дні були дуже продуктивними - представлено чимало результатів нових досвіджень, обговорено проблемні питання й найважливіше – соціологи з усіх регіонів України мали можливість спілкуватися і обмінюватися досвідом. 
Конгрес завершився але наше сплкування з новими знайомими та перевіреними роками колегами – соціологіми продовжуєтьсяв рамках інших комунікаційних платформ.

середа, 11 жовтня 2017 р.

Цикл лекцій «Перспективи інформаційного суспільства в Східній Європі» від Пал Тамаша




«Реформи - це консервна банка. Відкриєш одну, а за нею ще одна, потім ще одна і ще одна ... Реформам властиво починатися і не кінчатися» - Пал Тамаш.

Цього тижня на соціологічному факультеті особливо гаряче – очікуємо багато гостей і уже готові зустріти їх на ІІІ-му Конгресі соціологічної асоціації України. 







Пал Тамаш, угорський соціолог і давній друг соціологічного факультету приїхав раніше. Уже два дні студенти та викладачі соціологічного факультету мають можливість спілкуватися з ним, ставити питання і слухати його лекції.


Багато цікавого за ці два дні залишилося в конспектах студентів. Лекції були присвячені темам посткомуністичних трансформацій, реформ, шляхів виходу з кризи. Пал Тамаш наголосив: «Ви повинні розуміти, що основна історія до 2005 року це яма і вихід з неї. Всі країни так чи інакше падають в яму. При цьому, основним поворотним пунктом є глибина цієї ями і те, як швидко ти з неї виходиш».


Лекції уважно слухали студенти всіх курсів соціологічного факультету. Прес центр соціологічного факультету дякує студенткам 4 курсу Марії Баландіній та Анастасії Сирбіладзе за матеріали для репортажів.




Для тих, хто не мав можливості відвідати лекції Пал Тамаша 10-11 жовтня – зможуть зустрітись з ним і почути його доповідь 12 жовтня на пленарному засіданні ІІІ Конгресу соціологічної Асоціації України “Нові нерівності- нові конфлікти: шляхи подолання”.


Пал Тамаш - угорський соціолог, член Угорської академії інженерних наук, директор Інституту соціологіїУгорської академії наук (УАН), директор Центру соціетальної політики Будапештського університету Корвінус (Будапешт).




субота, 30 вересня 2017 р.

Лариса Хижняк. МІФИ ПРО СОЦІАЛЬНУ СТАТИСТИКУ, ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА СОЦІОЛОГІВ ТА ІНФОРМАЦІЙНА БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ




Нова наукова публікація доктора соціологічних наук, професора кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій Лариси Михайлівни Хижняк - звертає на себе увагу. 
Гостра назва й цікавий аналіз теми необхідності співпраці соціолога і статистика. 


У статті доводиться, що два потоки інформації – статистичної і соціологічної – слугують
інформаційній безпеці держави, адже дані статистичних обстежень і соціологічних досліджень в демократичному суспільстві виступають інформаційною базою прийняття управлінських рішень нарізних рівнях і в різних сферах суспільного життя. Висновки автора ґрунтується на тому, що у викладанні статистики соціологам цю науку і сферу практичної діяльності не можна зводити лише до збору інформації про масові суспільні явища або до процедур, які зумовлюють точність вимірювання цих явищ. Розвинена соціологічна уява передбачає, що соціологи усвідомлюють, як соціальна статистика створює новий вид знання, як вона зводить безліч різнорідних кількісних даних до якісних показників, створює нові сутності у вигляді понять, які існують лише в межах статистики. Автор 
акцентує на тому, що для підвищення інформаційної безпеки держави необхідна співпраця соціологів і статистиків, подолання міфів про статистику в процесі професійної підготовки соціологів.


Стаття опублікована у Віснику Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Серія: Соціологічні дослідження сучасного суспільства: методологія, теорія, методи, 2017.

Повний текст статті розміщено за посиланням

пʼятниця, 22 вересня 2017 р.

Та буде гармонія душі та тіла!




Сьогодні п'ятниця і ми можемо бути не дуже серйозними.

Студентка нашої кафедри Вікторія здивувала і порадувала дизайном манікюра - кропітка та тривала робота!
Тепер можемо сміливо говорити, що університет не тільки в душі - а й на кінчиках пальців.

Якщо когось із вас захопила ця творчість - звертайтеся за консультацією на нашу кафедру.

Допоможемо виразити своє захоплення університететом. Серйозно.

середа, 20 вересня 2017 р.

Практикум з формування культури довіри в різних сферах суспільного життя





Культура довіри в рекламі та PR технологіях: практикум / О. В. Хижняк. – Х. : ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2017. – 96 с.


Навчальний посібник докторанта кафедри Олександра Хижняка містить теоретичний огляд і методичні напрацювання, що пройшли апробацію в процесі викладання автором курсу «Культура довіри в рекламі та PR» для студентів, які навчаються за освітньою програмою бакалавріату спеціальності «реклама та зв’язки з громадськістю». Наведено розроблені автором практикуми, які дозволяють виробити у студентів професійні компетентності з розробки рекламних та PR-проектів, що спрямовані на формування культури довіри в різних сферах суспільного життя. У посібник включено також завдання до самостійної роботи студентів, теми рефератів, есе, питання до контролю знань, тести. Рекомендовано для викладачів і студентів факультетів соціології і журналістики вищих навчальних закладів, які здійснюють підготовку студентів зі спеціальностей «Медіакомунікації та зв’язки з громадськістю», «Соціальні комунікації, реклама і PR».

вівторок, 19 вересня 2017 р.

Нове наукове видання "Електронна освіта: термінологічний словник" - результат роботи всього колективу кафедри



Електронна освіта : термінологічний словник / кол. авторів ; за ред. В. С. Бакірова. – Х. : ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2016. – 164 c.
 подає статті, що розкривають значення термінів зі сфери електронної 

Словник подає статті, що розкривають значення термінів зі сфери електронної освіти. Рекомендується для студентів та викладачів вузів, які освоюють технології електронного навчання, а також для фахівців web-відділів, адміністраторів, редакторів, web-майстрів сайту і всіх тих, хто прагне підвищити свою обізнаність із соціальних питань впровадження і розвитку технологій електронного навчання. електронного навчання, а також для фахівців web-відділів, адміністраторів, редакторів, web-майстрів сайту і всіх тих, хто прагне підвищити свою обізнаність із соціальних питань впровадження і розвитку технологій електронного навчання.

середа, 13 вересня 2017 р.

Перша фотосесія першокурсників. Чи легко бути фотомоделлю?




Сьогодні першокурсники кафедри були в центрі об'єктиву університетського фотографа. Дякуємо Світлані Ізюмській, фотографу відділу реклами та брендінгу Центру зв'язків з громадськістю університету за яскраві враження від фотосесії, яку організувати куратори груп першого курсу під час кураторських годин.




Про роль якісної фотографії в практиці комунікатора ще буде багато сказано на заняттях з практики реклами та PR, майстер класах, зустрічах з фахівцями в сфері комунікацій, літніх школах. Сьогодні ж студенти виступили в ролі фотомоделей, отримали поради з репортажної зйомки та іміджевої фотографії. Старанні моделі отримали корпоративні університеські сувеніри на згадку про цей теплий осінній день.

Фотографії будуть у розпорядженні студнтів для супроводу їх інформаційних матеріалів для прес центру соціологічного матеріалу і блогу студентів кафедри.




четвер, 7 вересня 2017 р.

Каразінська медіастудія відкрила двері для першокурсників кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій






Перше семінарське заняття за курсом «Соціальні комунікації, реклама та PR» першокурсники провели в стінах Каразінської медіа студії. Нас гостинно зустріли її співробітники – директор Михайло Проценко, редактор Ольга Йолтишева. Ми вільно розмістилися в двох навчальних аудиторіях і дізналися про всі технічні можливості медіастудії та її найближчі плани.




До роботи в медіа студії залучені три оператори, режисери монтажу та звукозапису, редактор – всі вони мають досвід роботи в медіа регіонального та загально національного рівня.

Оператор Артем Воронович та спеціаліст з монтажу Владлена Сабова продемонстрували технічне обладнання з яким працюють співробітники студії та працюватимуть студенти – сучасні відео та фотокамери, квадрокоптер. Ми відвідали павільйон для зйомок та кімнату для аудіо запису. Є всі можливості зняти відеокліп, записати інтервью або ж музику чи пісню.


.






Михайло Проценко розповів про новий проект, який стартує у вересні цього року– Майстерня медіастудії, запросив бажаючих спробувати свої сили у визначенні формату сюжетів, операторських зйомках, відеомонтажі, запису аудіопідкастів для університетського радіо.


Перші результати роботи з медіастудією студенти представлять викладачам кафедри уже в грудні цього року.