вівторок, 30 березня 2021 р.

Навчальні формати для розвитку підприємницьких навичок у студентів. Каталог українських партнерств програми Creative Spark

 



Навчальний формат Live Brief, який наразі реалузується міжнародним партнерством команди кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій Каразінського  університету та Англіа Раскін університету (Велика Британія) включений до Каталогу навчальних форматів для розвитку підприємницьких навичок у студентів, підготовленого
експертами Агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks для програми Creative Spark.

У каталозі представлено навчальні формати, розроблені в українсько-британських партнерствах у рамках реалізації програми Creative Spark.

Описи форматів складено відповідно до отриманої інформації за результатами проведення анкетного опитування серед українських партнерів Creative Spark упродовж січня 2021 року.

Мета каталогу – сприяти обміну досвідом та знаннями поміж партнерами Creative Spark та іншими зацікавленими сторонами в Україні, а також з представниками з інших країн-учасниць програми Creative Spark.

У кінці кожного з описів вказано дані та електронна пошта контактної особи; ви можете ними скористатися, щоб отримати детальнішу інформацію про навчальний формат.

Цей каталог можна використовувати, щоб:

· довідатися про навчальні формати партнерів програми Creative Spark;

· дізнатись, які інституції розробляють та впроваджують певні формати;

· запозичити новий досвід та запровадити навчальні формати у власній роботі.


середа, 24 березня 2021 р.

Спілкування студентів з України та Британії без мовних та географічних бар'єрів. Це просто і цікаво


Якщо ми не можемо ходити в гості, то ми приймаємо гостей! Цього року міжнародні візити та зустрічі здійснюємо онлайн, але від цього позитивні емоції та враження не зменшуються.



Заняття для студентів, які вивчають соціологію пройшло незвично. Через зум конференцію ми спілкувалися із викладачами та студентами- першокурсниками Англіа Раскін університету, які також вивчають соціологію (викладачі Анна Марковська, Джеймс Розбрук Томсон) та обговорювати складнощі навчання під час карантину, перспективи розвитку світу після пандемії, враження студентів про державні комунікаційні програми щодо запобігання поширення пандемії та вакцинації, активізм та роль соціального підприємництва в доланні глобальних проблем суспільства. Прекрасна можливість потренувати мовні та розмовні навички.




Це була перша зустріч. Наступні плануємо в квітні та травні 2021, коли обговоримо результати роботи студентів в форматі live brief, за яким студенти двох університетів опишуть ідеї вирішення подібних соціальних проблем та зустрінуться із соціальними підприємцями.

четвер, 11 березня 2021 р.

Live Brif. У весняному семестрі тестуємо нові формати навчання студентів

Викладачі кафедри відкриті до нових форм і методів навчання студентів і постійно впроваджують інноваційні методики, яким самі навчаються на численних курсах, тренінгах, стажуваннях.

Новинкою весняного навчального семестру для студентів 2 курсу освітньої програми «Соціальні комунікації, реклама та зв’зки з громадськістю» є новий формат підготовки комунікативного проекту за курсом «Теорія і практика зв’зків з громадськістю» Live Brif. Такий формат навчання практикується викладачами нашого парнерського Англія Раскін університету (Велика Британія) і передбачає зустріч студентів із представником організації й вирішення певного комунікативного завдання для організації.

Необхідні умови Live Brif: 
завдання ставиться представником організації; 
представляється не умовна, а реальна проблема; 
практичне завдання виконується протягом семестру і представляється у формі комунікактивного проекту; 
консультації студетів проводяться протягом періоду виконання проектного завдання.

Цього тижня завдання для студентів поставила речниця НАБУ Майя Каштан, яка представила роботу із комунікацій правоохоронних органів в Україні та окреслила ряд комунікивних проблемних ситуацій, з якими стикається її підрозділ.




Інша проблемна ситуація, що була окреслена доктором медичних наук Анною Ісаєвою, - торкається питань формування звичок здорового способу життя для хворих сахарним діабетом 2 типу.





Також, студенти познайомилися із відео, наданими Анною Марковською для виконання завдання від Англіа Раскін університету – представника міжнародної громадської організації Soroptimist та Управління поліції.

Підготовлені студентами проекти будуть розглянуті групами викладачів та представниками організацій. З нетерпінням очікуємо й можливості порівняти підходи, які використовують студенті британського та українського університетів для вирішеня подібних комунікативних завдань.


 

вівторок, 9 березня 2021 р.

Коти і книжка про котів «За кожною видатною жінкою стоїть видатна котяча особистість», літературним редактором якої є наш викладач Роман Тріфонов







Тож до вашої уваги сторінка історії про подружаню засновниці #8березня Клари Цеткін - Розу Люксембург. Вона підтримувала ідеї самостійності й участі жінок у прийнятті політичних рішень до того, як це стало мейнстримом. Зокрема, її улюблениця - кішка Мімі - змушувала рахуватися із собою навіть видатних політичних діячів того часу. Одного разу ледь не подряпала навіть Леніна!

1907 року Клара Цеткін очолила створене при СДПГ жіноче відділення, де разом з Розою Люксембург виступала за рівні права жінок. На Міжнародній конференції жінок-соціалістів у Копенгагені 1910 року за пропозицією Цеткін був прийнятий рішення щодо відродження Міжнародного жіночого дня на саяткування річниці демонстрації працівників нью-йоркських текстильних підприємств 8 березня 1857 року.

Купити книжку можна у харківських книгарнях, а отримати автограф літературного редактора Романа Тріфонова - на заняттях курсу для першокурсників "Практикум із створення текстів".