четвер, 27 вересня 2018 р.

Яка вона, ЦА університетського студентського Зовсім Іншого Радіо?


Викладачі кафедри продовжують традицію викростовувати на практичних заняттях реальні проекти або кейси для відпрацювання лекційного матеріалу.

В осінньому семестрі для студентів 1 курсу освітньої програми кафедри «Соціальні комунікації, реклама та зв’язки з громадськстю» такою базою стало університетське студентське радіо «ЗІР».

На першому семінарському занятті ми познайомилися з куратором проекту Аліною Бараніковою, яку ретельно допитали про редакційну політику, напрямкі діяльності, найближчі плани редакції.





Деякі студенти навіть зробили свої зауваження і дали рекомендації щодо підвищення привабливості сторінок радіо у соціальних мережах. Аліна повела себе як мудрий керівник – одразу ж запропонували найактивнішим у обговоренні стати частиною команди і працювати над розвитком проекту. 
Приємно відзначити, що Аліна Баранікова - випускниця кафедри, спеціальності «Реклама і зв’язки з громадськістю». Долучившись до команди студентського радіо на самому початку проекту (пройшла студентську виробничу практику на базі новоствореного радіо)– закохалася в цей університеський проект і залишилася працювати куратором.

Тим часом, поки Аліна підвищує свій професійний равень радійщика, ми зі студентами не гаяли часу і робили улюблену багатьма вправу аналізу цільової аудиторії – гра Франкіншейн. Виявили, як студенти -першокурсники кафедри бачать ЦА студентського радіо ЗІР. Результати – на плакатах, а аналіз і презентація – особисто куратору радіо після її повернення з тренінгу.











Поступово наближаємося до презентації радіо ЗІР університетській спільноті в листопаді - це залікове завдання ССК 11. Цим займається частина студентів. Інша – уже вчиться брати інтерв’ю, ставити цікаві питання та створювати подкасти для студентського Зовсім Іншого Радіо.

середа, 26 вересня 2018 р.

Студенти освітньої програми "Медіакомунікації та зв’язки з громадськістю” відвідали редакцію "Накипело"



25 вересня групи журналістів СМК-21 та СМК-22 в рамках курсу Павла Новика "Технології виробництва пресового контенту" здійснили візит до редакції медіа-проекту «Накипело» й дізнались більше про її роботу. Журналісти розповіли про роботу редакції, провели майстер-клас з фактчекінгу та відповіли на запитання студентів. 




Університетські пари для журналістів можуть бути дійсно пізнавальними, коли студенти на власні очі бачать роботу редакції та відчувають відповідну атмосферу. Студенти охоче підтримують подібні візити та майстер-класи, тому що це реальний шанс встати з-за парти, вийти з лекційної аудиторії та набути практичних навичок журналістики. У деяких студентів закралися думки на перспективу про працевлаштування у редакції.



Керівник прес-центру Євген Стрельцов  надав інформацію безпосередньо про наповнення сайту різноплановим контентом. Цікаво було дізнатися про надбання та подальші проекти редакції. 


Журналіст «Накипело» та одночасно головний редактор «Громадське.Харків» Віктор Пічугін відкрив студентам секрети фактчекінгу та надав перелік корисних інструментів для перевірки фактів на достовірність.

«Завжди пишіть правду», – порадив Віктор. Отримавши мотивуючі настанови, студенти, які вивчають журналістику, будуть радо використовувати новий кейс навичок у своїй майбутній діяльності.

Олена Каракуца

вівторок, 25 вересня 2018 р.

Доцент кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій Галина Кравченкова взяла участь в тренінзі для тренерів з питань комунікацій, проведеному проектом ‘Association4U’



Приємно відзначити, що наші викладачі постійно підвищують свій професійний рівень. 





Доцент кафедри, кандидат соціологічних наук Галина Кравченкова увійшла до числа експертів з комунікацій, які відібрані Проектом ЄС «Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС», коротка назва якого - ‘Association4U’.Проект фінансується Європейським Союзом та впроваджується спільно з Урядовим офісом з питань європейської інтеграції та галузевими міністерствами. 





Участь в таких проектах є важливою  для наших колег викладачів, ми  отримуємо нові кейси та нові інформаційнв ресурси для нашої викладацької діяльності. Не менш важливими є й нові професійні знайомства.

понеділок, 24 вересня 2018 р.

Що таке територія великого пальця - це та інше від креативного агенства One shot.





Що таке територія Великого пальця, які його володіння та за якими правилами Великого пальця треба грати, щоб контент в SMM був привабливим? – Важко не зацікавитися відповідями на всі ці питання. Їх знає і представляв на Dnipro Marketing Conference наш викладач, креативный директор Креативное агентство One shot Ярослав Калиниченко. 

Кому не пощастило чути наживо - короткий огляд від Ярослава Калиниченко на сторінці агенства One shot.

А поки Ярослав Калиниченко ділився досвідом з учасниками конференції, його колега Ігор Телеш зробив цікаву пропозицію нашим студентам освітніх програм «Соціальні комунікації, реклама та зв'язки з громадськістю» і «Медіакомунікації та зв'язки з громадськістю»– взяти участь в конкурсі на розробку комунікаційної стратегії для одного з клієнтів агенства і у разі затвердження ідеї замовником – реалізовувати її разом з агенством. 
Зацікавлених виявилося багато – результати конкурсу ідей чекаємо з нетерпінням.


вівторок, 11 вересня 2018 р.

Будемо знайомі! Нова професійна команда фахівців з медіа працює зі студентами освітніх програм кафедри


Початок нового навчального року для студентів і викладачів університету цього року був поетапним (доречі, як і рекомендують фахівці з управління персоналом і психологи).




В суботу 1 вересня – свято знань, приємні нові знайомства, зустрічі з колегами та однокурсниками, ексурсії університетом для першокурсників.  На заняття – 3 вересня, з гарним настроєм та новими робочими зошитами.

2018-2019 навчальний рік кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій почався з оновленим складом викладачів. До викладання курсів магістерських та бакалаврських освітніх програм кафедри запрошені фахівці в сфері медіакомунікацій, які працюють в Kharkiv IT Cluster - Олеся Ульянова, Софія Бєлєнкова, Микола Миронов, Богдан Паршенцев, Art Lemon – Тетяна Руденко, Pryanik School – Тетяна Рябченко, Hillel IT School- Катерина Челомбітько, директор Каразінської медіастудії Михайло Проценко, керівник прес служби Центру зв’язків з громадськістю університету Лілія Змій, журналісти Павло Новик та Марина Ніколаєва.


Ми дуже раді, що в команді викладачів залишаються Павло Посохов, Олександр Костенко та Ярослав Калиниченко. Вони мають певний досвід роботи протягом навчального року і не втратили інтерес до викладацької роботи. Назви курсів всіх викладачів кафедри можна знайти на сторінці блогу Викладачі кафедри.




Студенти і викладачі уже працюють в аудиторіях. 128 першокурсників бакалаврських програм та 24 студента першого курсу магістратури кафедри знайомляться з навчальною програмою та кураторами.





Наступного тижня першокурсники освітньої програми “Соціальні комунікації, реклама та зв’язки з громадськістю” почнуть заняття в університетській медіастудії  та в студії університетського радіо ЗІР . Як і минулого року, в кінці семестру ми очікуємо на презентацію їх роботи - відеофільмів та подкастів - під уважним рецензуванням директора Центру зв'язків з громадськістю університету, викладача кафедри Максима Фоломєєва.


А чимало першокурсників кафедри уже долучилися до занять в програмі “Стажер” відділу реклами та брендингу Центру зв’язків з громадськістю університету (керівник - викладач кафедри Ольга Гужва). Група за напрямком "Фотографія" уже отримала перші завдання і працюватиме над ними разом з фотографом відділу реклами та брендінгу Свєтланою Ізюмською.




Цікавої і продуктивної роботи всім нам!