Основні стратегії інформаційної політики, її переваги та недоліки, політичні та суспільно-економічні чинники, що зумовлюють громадську думку — провідні аспекти дискусії за темою "Війна і медіа: захист інформаційного поля України". Володимир Мазур, що наразі є військовим та офіцером служби зв'язків із громадськістю, - зустрівся зі студентами соціологічного факультету. Зустріч, попри те, що відбувалася в онлайн-форматі, виявилася якісною платформою для дискусії про український медіадискурс та його впливів на соціум.
Теми, що найбільш цікавили аудиторію, стосувалися політичного, суспільного, психологічного, медійного аспектів війни. Поставали й питання довіри до офіційних суспільних мовників, еволюції образу ворога, психологічного відсторонення громадян від фронтових реалій та методи протидії не тільки російській, а й українській пропаганді, критичного аналізу офіційних даних та усвідомлення власного внеску в протидію російській агресії.
Військовий та журналістський досвід Володимира Мазура є надзвичайно цінним, адже поєднує фронтові реалії та професійний аналіз актуальних подій. "Першою на війні вмирає правда", — зазначає він на підтвердження того, що ведення інформаційної війни не виключає використання засобів пропаганди. Однак журналісти, військове та політичне керівництво мають дотримуватися принципу максимально можливої об'єктивності, адже спостерігаємо, що ставлення українців до загальнонаціональних мовників та телеканалів різко погіршується через накопичення суспільної напруги та відсутність необхідних даних. Як військові, так і цивільні стикаються з обмеженням доступу та можливостей для висвітлення отриманого досвіду, що сприяє монополізації інформаційного простору, зменшенню його прозорості.
Маю відзначити, що нагода спілкування з військовим журналістом є унікальною, що підтверджується неабияким інтересом та активністю аудиторії. Учасники зустрічі ставили фундаментально важливі для сучасного суспільства питання та були готові до зворотного зв'язку, зміни та доповнення власних переконань. З огляду на мій інтерес до розвитку вітчизняного медійного дискурсу, обговорення нещодавніх подій, які стосувалися применшення образу російських загарбників, недопущення провідного військового журналіста до участі в прес-конференції президента через "брак місць" у залі, сприяло заглибленню досліджуваної тематики та появі ґрунтовних висновків.
Таким чином, спікером була сформована настанова для майбутніх журналістів, яка, на мою думку, є правильною стосовно багатьох аспектів журналістської діяльності. Вона полягала в тому, що ми маємо шукати істину серед людей та їх унікальних історій, документувати події, їх причини, передумови та значення, а також пам'ятати про етику та відповідальність перед громадськістю.
Отже, насичена багатоманіттям суджень та роздумів зустріч надала можливість для взаємодії двох світів, що наразі дуже різняться між собою — відносно мирного цивільного життя та воєнних реалій. Кожен із нас є унікальною частиною нації та може докласти зусиль для її збереження різними засобами. Військові, журналісти, працівники та волонтери — необхідна складова, що забезпечить єдиному військовому фронту належну підтримку. Маю сподівання, що Володимир Мазур стане гостем подальших університетських ініціатив та висловлюю подяку за відважність, яка надає змогу нам, майбутнім журналістам, здобувати неоціненний досвід та працювати в напрямку неупередженого та незалежного висвітлення медіадискурсу.
Зустріч організована кафедрою медіакомунікацій соціологічного факультету (професор Лідія Стародубцева).
Вероніка Топалова СМК15
Немає коментарів:
Дописати коментар