субота, 30 грудня 2023 р.

Випуск магістрів 2023: нова когорта соціологів і фахівців в сфері соціальних комунікацій

 


Ми проводжаємо наших випускників 2023 року в їхнє професійне майбутнє з гордістю!Вчора в університеті відбувся випуск магістрів, які успішно навчалися і захистили свої проєкти за освітніми програми "Цифровий соціум" і "Стратегічні комунікації та нові медіа”. Протягом навчання вони не тільки оволодівали теоретичними засадами соціології та комунікацій, а й активно брали участь у практичних дослідженнях, проектах, стажуваннях, де могли застосувати свої знання у реальному світі. Наші випускники не лише продемонстрували відмінні академічні результати, але й розвинули важливі навички критичного мислення, аналізу, здатності до ефективної комунікації. Ці якості стануть їм у нагоді в будь-якій сфері, де вони вирішать застосувати свої знання.


На публічних захистах кваліфікаційних робіт студенти спеціальності "Соціологія" презентували свої дослідницькі проекти, які відображають актуальні теми в області цифровізації та соціальних змін. Серед тем – дослідження впливу дизайну веб-сторінок на поведінку споживачів, аналіз стратегічних комунікацій у контексті цифровізації, роль художників у цифровому соціумі та інші. 



Магістранти спеціальності "Журналістика" зосередились на важливих аспектах стратегічних комунікацій та використання нових медіа в сучасному світі. Цікаві теми охоплюють використання соціальних медіа студентською молоддю, перспективи локальних засобів масової інформації в цифрову еру, вплив соціальних мереж як інформаційної зброї та багато інших. З анотаціями магістерських робіт скоро можна буде ознайомитися на сайті соціологічного факультету.

Кращою випускницею магістратури соціологічного факультету цього року стала випускниця кафедри (ОПП "Соціологія комунікацій, реклами та зв'язків з громадськістю") Софія Нолбат. На згадку про студентські роки Софія отримала сувенірну медаль від декана соціологічного факультету Олени Мурадян. Напутні слова випускникам сказали також куратор магістрантів доцент Аліна Калашнікова, заступник декана з наукової роботи професор Олександр Голіков. 






Для нас, викладачів, кожен випуск – це не тільки радість, але й трохи смуток, адже ми прощаємося з нашими студентами. Однак, ми з нетерпінням чекаємо на звістки про їхні досягнення і внесок у розвиток суспільства, соціології та соціальних комунікацій. Вітаємо наших випускників із цим важливим етапом у їхньому житті! 



пʼятниця, 29 грудня 2023 р.

Редакція газети "Каразінський університет" – нова база для виробничої практики студентів освітніх програм кафедри з соціології та журналістики



Сьогодні всі співробітники та друзі  університету отримали передноворічний випуск газети "Каразінський університет". Зараз газета надходить на електронні адреси всіх співробітників університету, що дуже зручно для спільноти, яка розкидана світом. 

Приємно було побачити серед авторів текстів й імена студентів соціологічного факультету, які проходили виробничу практику в редакції газети. 

Щиро дякуємо редактору Ліні Тимарській за готовність прийняти до редакції на практику студентів 4 курсу освітньо - професійної програми “Медіакомунікації та зв'язки з громадськістю” та час, який вона приділила студентам, поділившись професійним досвідом та знаннями. Пропонуємо ознайомитися із матеріалами газети, підготовленими і професійними журналістами, і студентами соціологічного факультету на онлайн сторінках газети "Каразінський університет" .





Вітаємо Вікторію Крижанівську із успішним захистом дисертації та отриманням диплома Доктора філософії!




17 листопада 2023 року випускниця аспірантури соціологічного факультету Вікторія Крижанівська блискуче захистила дисертаційну роботу "Студентський абсентеїзм в інформаційному суспільстві", присвячену соціологічній концептуалізації сутності абсентеїзму та визначенню причин студентського абсентеїзму в інформаційному суспільстві (науковий керівник доцент Максим Фоломєєв). Актуальність теми зумовлена новими соціальними потребами і запитами, які викликані процесами діджиталізації в інформаційному суспільстві, а також соціально-політичними кризами українського суспільства, що, зокрема, стосується інтеграції молоді до соціуму та політичній соціалізації, що відтворюється через практики політичної та громадянської діяльності в таких умовах. Для студентської молоді характерним є високий рівень абсентеїзму, політична пасивність та політичний інфантилізм, що потребує реагування з метою нівелювання загроз, ігнорування яких матиме негативні наслідки для функціонування суспільства, призводитиме до деформації функціонування демократичних інститутів і хиткості легітимності влади, консервативності політики та зниження представленості інтересів молоді. 

Власне емпіричне дослідження та аналіз вторинних даних дозволив виявити причини студентського абсентеїзму, особливості політичної та електоральної поведінки молоді, визначити як недоліки, так і переваги студентського абсентеїзму для функціонування суспільства (на основі SWOT-аналізу). На основі проведеного дослідження та виявлених причин студентського абсентеїзму були запропоновані рекомендації щодо мінімізації студентського абсентеїзму, зважаючи на загрози, до яких може призвести ігнорування цієї проблематики. 

Отримані результати та рекомендації можуть бути використані для посилення проєктів і заходів для розвитку громадянської освіти в Україні, формування чи оптимізації представленості молоді у політиці з метою сприяння представленості інтересів молоді в політиці та їх компетентнісній участі.





четвер, 14 грудня 2023 р.

Підвищення кваліфікації викладачів в умовах воєнного стану не відміняється






Раз на 5 років викладачі вищих начальних закладів в Україні проходять підвищення кваліфікації. З часів Covid -19, а потім й з початком війни, розповсюдженою формою стало онлайн стажування, що надає можливості пройти повноцінне стажування в університетах за кордоном, або в інших містах України. 

Цього року доценти кафедри Анна Зінюк та Лілія Змій пройшли онлайн-стажування на базі Університету Collegium Civitas у місті Варшава, Польща. Стажування було присвячено інтернаціоналізації вищої освіти. Були розглянуті теми інноваційних методів навчання та реалізації міжнародних освітніх проектів. Випускний аналітичний проєкт «Міжнародні звʼязки та діяльність Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна» був успішно захищений, а новий досвід буде впроваджений у викладацькій діяльності.

Як підготувати результати досліджень до публікації в науковому журналі? Поради від експертки Олександри Дейнеко

 


Публікація результатів наукових досліджень має бути оперативною та систематичною – це і бажання дослідника, і вимога до його роботи в університеті. Щонайменше одна публікація в журналах наукометричних баз Scopus, WoS є обов’язковою для викладачів Каразінського університету з 2023 – 2024 навчального року. 

Не всі готові до такого виклику, тому 28 листопада 2023 року відбувся методичний семінар кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій щодо огляду критеріїв та вимог до публікацій результатів соціологічних досліджень в журналах, які індексуються в системах Scopus, WoS. Доцентка Олександра Дейнеко, автор числа публікацій в таких журналах, поділилася власним досвідом з пошуку журналу, підготовки та подання публікацій в наукометричні видання. Корисною для нас була інформація про різні типи журналів, вимоги і структуру підготовки статей відповідно вимог різних типів журналів. Запрошуємо зацікавлених в темі переглянути відеозапис семінару на YouTube каналі кафедри.




субота, 2 грудня 2023 р.

"CommUniCon: Злива socio відкриттів" - результат практики студентів 4 курсу кафедри


Першого грудня відбулась студентська онлайн конференція "CommUniCon: Злива socio відкриттів". Особливістю цієї конференції є те, що її організація і проведення є результатом роботи студентів 4 курсу протягом виробничої практики на базі пресцентру соціологічного факультету . Весь комплекс заходів з івент-менеджменту був відпрацьований студентами майже без участі викладачів. Назва, програма, візуал, запрошення і відбір учасників, анонсування і нагадування, ідеї з конкурсом, музичними паузами, чудова модерація були в зоні відповідальності студентів. 




Відкрив конференцію старший викладач кафедри політичної соціології Руслан Запорожченко, який поділився досвідом участі у міжнародному конкурсі, організованому коледжем Вільгельма і Марії (США). 6 листопада 2023 року команда соціологічного факультету виступила на конкурсі з темою «Протидія гібридним загрозам: кейс неформальної освіти». 

В тематичних секціях «Соціології комунікацій», «Медіакомунікації», «Реклама та маркетинг» студенти 3 і 4 курсу програм кафедри представили результати своїх досліджень (курсових робіт) за темами з сучасних технологій у створенні журналістського контенту, у вирішенні соціальних проблем (наркоманія, цифрова неграмотність літніх людей), в репутаційному менеджменті та формуванні довіри до влади, рекламних комунікаціях.

Після презентацій та дискусій учасники конференції – і студенти, і викладачі, - під час онлайн голосування віддали свої голоси за три найбільш цікаві та вдало представлені презентації. Переможницями стали Фінько Олена (“Маніпулятивний вплив реклами”), Кінь Валерія (“Особливості медіа впливу на дітей різного віку”) і Зайцева Софія (“PR у соціальній сфері”). 



Всі учасники отримали сувеніри проектів соціологічного факультету, а переможниці – модні сумки - бананки від випускниці кафедри Катерини Уварової. 
Перша конференція показала зацікавленість студентів не тільки пробувати себе в ролі івент менеджерів, а й ділитися результатами своїх досліджень, отримувати відгуки та рекомендації викладачів та студентів. 
Друга "CommUniCon: Злива socio відкриттів" уже запланована на листопад 2024.