понеділок, 25 лютого 2019 р.

Чи існують ефективні практики попередження створення та розповсюдження дискримінаційної реклами? - знає Оксана Чернявська

Доцент кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій Оксана Чернявська була учасницею тренігу «СТАНДАРТ НЕДИСКРИМІНАЦІЙНОЇ РЕКЛАМИ: МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВКЛЮЧЕННЯ В РОБОЧІ ПРОГРАМИ НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН», що відбувся в Києві 20-21 лютого.



Тренінг був присвячений обговоренню практик попередження створення та розповсюдження дискримінаційної реклами, а також застосування Стандарту недискримінаційної реклами СОУ 21708654-002-2011 до існуючих практик української та світової реклами, теоретичний матеріал був закріплений виконання цікавих і корисних практичних вправ.

Під час виконання практичних вправ учасники/ці: вчилися визначати межу між креативом в рекламі та дискримінаційним рекламним контентом, аналізували рекламу за дискримінаційними критеріями, формували експертні висновки щодо змісту та форми реклами, сформували методичні рекомендації щодо включення даного актуального питання до РП навчальних дисциплін.




Організаторами заходу є ГО «Українська Асоціація Маркетингу», Індустріальний Ґендерний Комітет з Реклами в партнерстві з Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні. В заході прийняли участь майже 30 викладачів з реклами, маркетингу та маркетингових дисциплін ВНЗ України. Тренінг проводили: Ірина Лилик -президент УАМ, Голова Індустріального Ґендерного Комітету з Реклами, Олена Бучинська– к.ек. наук, КНЕУ, Голова КиївськогоРегіональногоПредставництваІГКР.

Нові кейси будуть включені до навчальних програм курсів кафедри з реклами та маркетингу.

четвер, 21 лютого 2019 р.

Як зацікавити випускника школи стати студентом саме нашого університету? - поради професора Н.М.Лисиці




Інновації маркетингу освітніх послуг – тема методичного семінару доктора соціологічних наук, професора кафедри Надії Михайлівни Лисиці. В традиційний методичний день кафедри – середу – наші викладачі познайомилися із результатами міжнародного дослідження, проведеного колегами із Харківського національного економічного університету імені С. Кузнеця з теми запитів школярів старших класів щодо освітніх послуг, їх очікуваннь від університетів та їх ціннісних орієнтувань.

Маркетингове дослідження було проведено в 2017-2018 р.р. в семи містах України: Харків, Київ, Запоріжжя, Львів, Полтава, Дніпро, Івано-Франківськ. Вибірка склала 1200 респондентів. Опитувалися студенти 1 курсу. Автори: співробітники ХНЕУ імені С.Кузнеця  - доктор економічних наук Мартиненко Марина Вікторівна, доктор соціологічних наук Лисиця Надія Михайлівна кандидат економічних наук Прітиченко Тамара Іванівна.

Ми отримало цікаву і корисну інформацію щодо соціальних типів випускників шкіл (Орінтовані на довіру, Спостерігачі, Орієнтовані на статистику) й особливостей формування маркетингових програм для кожного з тих типів майбутніх абітурієнтів. 

Інформація буде корисною для університетських відділів реклами, брендінгу, маркетингу.

Додаткову цінність семінару додає те, що презентація і спілкування відбувалися англійською, що не є традиційним. 

Дякуємо професору Н.М.Лисиці за час спілкування на актуальні маркетингові теми! 

У разі зацікавленості результатами дослідження, звертайтсь на кафедру.

середа, 6 лютого 2019 р.

Вітаємо студентку 1 курсу освітньої програми «Соціальні комунікації, реклама та зв’язки з громадськістю» Анастасію Тюпу, яка разом із своєю командою отримала грант від UPSHIFT на реалізацію проекту з соціального підприємництва



Днями Анастасія Тюпа, студентка 1 курсу освітньої програми «Соціальні комунікації, реклама та зв’язки з громадськістю», разом із своєю командою виграла грант від UPSHIFT на реалізацію проекту з соціального підприємництва.

UPSHIFT — це програма для молоді, яка реалізується UNICEF в Україні за підтримки Європейського Союзу. Учасники мали змогу пройти протягом 3-х днів тренінг та потім в умовах жорсткої конкуренції отримати фінансування реалізації ідеї.

Ідея команди Анастасії полягає у допомозі із працевлаштуванням для людей з інвалідністю в інноваційному секторі підприємництва. Усім відомо, що найбільше в Україні потерпають від складнощів із працевлаштуванням саме вони. Але часто відсутність роботи це лише наслідок низької мотивації у таких людей, адже роботодавці зрідка беруть на роботу людей з особливими потребами. Роботодавці вважають, що вони не зможуть бути на рівні з іншими або їм знадобляться додаткові умови, але це не так, і команда нашої Насті кинула виклик суспільству, щоб довести це. Рішенням цього питання є надання нових робочих місць таким людям і їх соціалізація в суспільстві.

Представлений проект поки розроблений для однієї людини — хлопця на ім’я Богдан. Він любить працювати з технікою і друзі запропонували йому освоїти роботу на 3D-принтері. Технологія 3D- друку дозволяє виготовляти майже все що завгодно. Але дитячих інноваційні конструктори саме те, що сьогодні користується попитом на ринку 3D-друку та може принести добуток не лише Богдану. Надалі учасники програми UPSHIFT планують масштабувати проект, щоб там працювали лише люди з інвалідністю.

Цей проект один з небагатьох, якому дали шанс на життя. Настя та її команда дуже вдячні програмі UPSHIFT та її партнерам. А ми дуже раді за Настю, за її відданість високим ідеалам Каразінського університету — просвітництву і благодійництву.