четвер, 25 жовтня 2018 р.

Новий проект університету від креативних співробітників кафедри підтриманий Британською Радою



Сьогодні отримали чудову новину! Створена під час участі в програмах Британської ради і уже перевірена часом й численими університетськими проектами команда співробітників кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій - Ірина Солдатенко, Ольга Гужва, Олександр Хижняк, Максим Фоломєєв спільно зі співробітниками партнерського Англіа Раскін університету (Велика Британія) отримали можливість реалізувати новий освітній проект з теми соціального підприємництва за підтримки патрнерського фонду Британської ради CREATIVE SPARK


Проектом передбачена реалізація тренінгів з розвитку підприємницьких навичок у студентів в сфері креативних індустрій та запуск digital-програм для вивчення англійської мови, включаючи навчальні платформи та масові відкриті онлайн-курси (MOOCs) англійської мови для підприємництва.



Участниками проекту стануть студенти університету, які будуть відібрані на конкурсній основі. За участі експертів з Великої Британії та України учасники проекту пройдуть навчання за двоетапною програмою – створення креативного продукту та ефективне просування креативного продукту. Результатом проекту стане програма навчального модуля зі створення та просування креативного продукту. 

Умови конкурсного відбору учасників проекту будуть розміщені на сайті університету у листопаді цього року.

пʼятниця, 19 жовтня 2018 р.

Про медіа і не тільки: редактор 057.ua Олег Скрипник в аудиторії Каразінського

16 жовтня 2018 року студенти другого курсу освітньої програми "Медіакомунікації та зв'язки з громадськістю" кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій зустрілися та поспілкувалися із харківським журналістом і головним редактором відомого новинного порталу 057.ua - Олегом Скрипником.





Журналіст поділився своїм досвідом та розповів чимало корисного та цікавого про співпрацю журналіста та прес-служби, зв’язок інформатора з працівником ЗМІ, а також пояснив таке поняття, як «інформаційні війни».





В кінці лекції студенти отримали змогу провести невелике «інтерв`ю» і поставити спікеру безліч цікавих питань стосовно його професії. 

Найпопулярнішими стали питання про нюанси роботи в редакції, розробку спецпроектів та перспективи журналістської діяльності.

Заняття проведено за програмою навчального курса Павла Новика "Технології виробництва пресового контенту".

середа, 10 жовтня 2018 р.

Учасник Каразінської школи лідерства Максим Фоломєєв, доцент кафедри представляє університет в Програмі «Інноваційний університет і лідерство. Фаза IV: комунікаційні стратегії та відносини університет-школа» (Польща)

Протягом двох тижнів на базі двох кращих університетів – Варшавського та Ягеллонського – відбуватиметься серія тренінгів з впровадження сучасних комунікаційних технологій в практики української вищої школи, вивчення та побудови нових моделей стосунків університетів з різноманітними навчальними закладами середньої та професійної освіти. Тренінги проходять за програмою «Інноваційний університет і лідерство. Фаза IV: комунікаційні стратегії та відносини університет-школа» (Польща). 




Директор Центру зв’язків з громадськістю університету, доцент нашої кафедри Максим Фоломєєв – серед учасників програми стажування. 

Перший тиждень стажування передбачає знайомство учасників зі структурою польської системи освіти на прикладі Варшавського університету (м. Варшава). 

День 1. На початку проекту відбулося знайомство учасників із координаторами проекту – професором Тарасом Фініковим, президентом Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, та професором Робертом А. Сухарським, деканом факультету «Artes Liberales» Варшавського університету, які окреслили графік програми та особливості підготовки власних міні-проектів.

Відбулися ознайомчі зустрічі з адміністрацією університету. Проректор Варшавського університету зі справ студентів та якості освіти привітала учасників із початком дуже цікавого та плідного місяця співпраці та знайомства з польською моделлю освіти. Фахівці розповіли про співпрацю навчального закладу з органами місцевого самоврядування, а менеджер Центру суспільної комунікації Варшавської міської ради разом з адміністрацією ознайомила учасників із співпрацею університету з владою та громадою Варшави.

Тарас Фініков окреслив специфіку розуміння якості вищої освіти в українському контексті. 



День 2. Керівник бюро прес-служби Варшавського Університету та керівник бюро промоції ознайомили учасників програми із особливостями брендингу, роботи з медіа та налагодження зв’язків з громадськістю. 

День 3. Відбулися зустрічі із фахівцями стосовно питань комерціалізації знань/технології, інкубатору Варшавського Університету, бази пропозицій Варшавського Університету, внутрішніх норм Варшавського Університету щодо інтелектуальної власності, структури та специфіки діяльності відділу міжнародної співпраці.

Другий тиждень стажування передбачає перебування у Ягеллонському університеті (м. Краків), знайомство з особливостями структури та моделі освіти університету, проведення зустрічей із проректором з питань дидактики, керівником бюро прес-служби Ягеллонського університету та керівником бюро промоцій стосовно медійної репрезентації навчального закладу, створення марки університету, налагодження комунікацій тощо, а також держсекретарем в Міністерстві Науки та Вищої Освіти Республіки Польща та представниками Департаменту промоції та туризму Краківської міської ради.






понеділок, 8 жовтня 2018 р.

Викладачі кафедри Марина Субота та Михайло Проценко розсказали студентам університету про те, як не стати жертвою маніпуляцій та робити поінформований вибір


5-6 жовтня в Харківському університеті імені В.Н. Каразіна відбувся тренінг для студентів і співробітників університету «Критичне мислення та медіагігєна. Як не стати жертвою маніпуляцій та робити поінформований вибір».

Захід організував і провів Харківський національний університет спільно з українським медіаресурсом Uchoose.info, за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.





Учасники протягом двох днів працювали з тренерами «Українського кризового медіа-центру» (Олесею Драшкабаю, Артемом Жуковим, Георгієм Тихим) та викладачами соціологічного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна (викладачами кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій Мариною Суботою та Михайлом Проценко).

Зокрема, Марина Субота допомагала учасникам розібратися в таких питаннях: Чому в умовах сучасного світу пропаганда є знову дієвою? Якими є сучасні технології маніпулювання в медіакомунікаціїї? Що таке постправда? Що таке критичне мислення, «здоровий» скептицизм та довіра до медіа?, Кому вірити в епоху постправди?






А Михайло Проценко вчив учасників ранжувати джерела за ступенем важливості й інформативності, розрізняти справжні та фальсифіковані джерела, знати основні шляхи перевірки істинності нашого знання.

Приємно було бачити серед учасників - студенті кафедри з усіх курсів - від першого, 
до шостого. Всі учасники отримали сертифікати і фотосесію  від університеської медіастудії на згадку.

Марина Субота


Сергій Бобок провів майстер-клас для студентів кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій



Минулого тижня в стінах Каразінського університету пройшов майстер-клас для студентів другого курсу освітньої програми «Медіа комунікації та зв'язки з громадськістю». 
Перед студентами виступив Сергій Бобок - незалежний журналіст, регіональний кореспондент інформаційного агентства "Українські новини" в Харківській області. Тема -  "Інформаційні агентства"  за програмою навчального курса Павла Новика "Технології виробництва пресового контенту".



Разом зі студентами соціологічного факультету Сергій Бобок обговорив саму історію появи інформаційних агентств, технології їх роботи, стилі написання новин, причини виникнення криз агентств і засоби їх запобігання.

А ще - Сергій поділився своїм професійним досвідом роботи в сфері журналістики та розповів студентам якими навичками має володіти кореспондент інформаційного агентства.



Автор Христина Куріленко

пʼятниця, 5 жовтня 2018 р.

Пісочні трансформації від першокурсниці кафедри Нонни Горбаченко

Сьогодні всі бажаючі мали можливість насолодитися пісочною анімацією від Нонни Горбаченко - студентки першого курсу освітньої програми кафедри «Медіакомунікації та зв’язки з громадськістю». Ми радіємо успіхам наших студентів не тільки навчанні та в наукових дослідження, але і в їх творчості!



Нонна Горбаченко - художниця з пісочної анімації. У 2017 році виступала на головній сцені Київської Мерії, протягом 3-х років виступала на щорічному фестивалі пісочної анімації в Дніпрі. У вересні 2018 року представляла пісочне мистецтво Харкова на фестивалі української культури «Ucrania fest» в Барселоні (Іспанія). 2 роки співпрацює з Харківською філармонією з пісочним шоу під супровід органу «Божественна комедія» і «Лебедине озеро».