По завершенні занять і сесії в останні дні 2023 року студенти 3 курсу соціологічного факультету Каразінського університету, які навчаються за освітньою програмою «Медіакомунікації та зв'язки з громадськістю», організували і провели свій конкурс відеороликів з позиціонування освітніх послуг нашого університету та факультету. Ролики були створені в рамках курсів «Іміджологія» (викладач доц. Вікторія Болотова) та «Виробництво медіаконтенту» (викладач Михайло Проценко).
Задля досягнення головної мети - розробки відеоматеріалу, який привертає увагу, зацікавлює і надихає, - студентам необхідно було визначити цільову аудиторію, проаналізувати діяльність конкурентів, виявити переваги об'єкта позиціонування, оцінити його стан та побудувати стратегію просування. Саме ці знання, за допомогою яких можна створити ефективний PR-продукт, студенти опановували, вивчаючи курс «Іміджологія».
Далі – візуалізація ідеї. «Якісна картинка, чудові кадри, правильний ракурс та професійний монтаж - всьому цьому ми навчилися завдяки Михайлу Проценку, який протягом семестру надавав безліч корисної інформації та порад. Ми робили кілька робіт за курсом, за яким попрактикувались в монтажному мистецтві, отримали фідбек від Михайла Володимировича і потім застосували отримані знання у підсумковому завданні», - говорить студентка соціологічного факультету групи СМК-37 Безкуба Альона.
Альона також розповіла: «Робота в команді була цікавою і дуже креативною, оскільки ідей було багато, тема все ж таки велика. З труднощів можу виділити лише формат нашого навчання зараз. Дуже важко проводити мозковий штурм онлайн, а для таких робіт – це один з найдієвіших методів пошуку ідей. Завдання було мега корисним. Ми змогли повністю реалізувати свої ідеї, адже не мали якихось смислових тематичних рамок. Складнощі виникали лише у плані формату та технічні - програми для монтажу у нас не було, монтували як могли».
Про технічні складнощі згадали також і студентки групи СМК-36 Круподеря Анна та Туровська Євгенія. Вони були членами однієї команди, що складалась з п’яти учасників, четверо з яких знаходилось в Харкові. Це значно полегшило організацію зйомок. «Ми тоді дуже змерзли, довго чекали Нікіту і ледь домовилися з охороною університету, щоб вони пустили нас в будівлю Північного корпусу. Ми класно провели час, сміялися, а після зйомки пішли разом гуляти!» – ділиться Анна.
Багато слів вдячності Проценку Михайлу Володимировичу: «Коли ми монтували відео, то попросили у нього для своєї роботи кадри з університетських подій, панорами і він залюбки їх надав. Це дозволило зробити картинку більш привабливою. Організовувати роботу було досить складно: спочатку завдання здавалося важким та часозатратним, ми все відтягували до останнього моменту, але воно виявилося цікавим та не таким вже й важким як здавалося. Ми з дівчатами за декілька днів написали сценарій, потім за декілька годин відзняли відео та одну ніч витратили на монтаж» - говорить Анна Круподеря.
Євгенія теж щиро зізналась в тому, що робота над роликом залишила по собі тільки приємні емоції та спогади. «Зйомка проходила не в найкращу погоду, але весела атмосфера в компанії та «дух» університету зігріли всіх. Було цікаво працювати всім разом наживо, а не онлайн, бо через дистанційне навчання в групових проєктах часто не вистачає живих реакцій на твої ідеї. Також хотілося б зазначити велику допомогу Михайла Володимировича Проценка із виконанням нашого завдання. Відео, на яких було зображено університет та кадри із різноманітних заходів, взяті з його особистого архіву, доповнили нашу роботу. Загалом, особисто мені виконання проєкту на «Іміджологію» принесло три речі: приємні спогади, корисний досвід та хороший бал за завдання!».
А от невеликий коментар про роботу команди студентки групи СМК-36 Дар’ї Федяєвої: «Я можу описати нашу роботу одним словом - взаємоповага. Кожен з членів команди мав змогу висловити свою думку, прокоментувати інших та креативити на повну. На жаль, у нас не було можливості знімати відео всім разом, але це не вплинуло на спільне бачення кінцевого результату. Завдання було дійсно корисним. Мені здається, нам вдалося перенести той теоретичний матеріал, який ми отримали під час вивчення курсу "Іміджологія" на наше відео. Робота над ним принесла лише позитивні емоції, бо, в першу чергу, дала можливість знову зустрітися з одногрупниками та поринути у відчуття повного креативу, коли кожен член команди є почутим та працює задля спільного результату».
Загалом, від завдання студенти отримали величезне задоволення. Можливість власноруч зробити продукт для університету, що входить у ТОП найкращих вищих навчальних закладів України - прекрасний досвід застосування навичок та умінь на практиці. Завдяки завданню, студенти навчилися працювати в команді, комунікувати та знаходити компроміс з учасниками своїх груп.
Бар‘єри та перешкоди можуть існувати не тільки в процесі рекламної комунікації, а й в звичайному житті. Проте, єдині труднощі, які виникали, це особливості онлайн-формату, кажуть студенти.
А завершилось виконання роботи не тільки оцінкою, а конкурсом зроблених робіт. Всі відео викладені на YouTube канал соціологічного факультету, а результати визначались кількістю «лайків» під роботами.
Перше місце посіла команда, до складу якої входили студенти групи СМК 38: Смолкіна Дар'я, Курило Ольга, Цімерман Максим та Сагдулаєв Єгор. З відеороликом "СоціоФакт: відкрий світ соціології разом з Каразінським університетом". Він набрав близько 350 переглядів та 78 вподобайок.
Надзвичайно цікаво спостерігати, як народжуються ідеї, а команди їх реалізують, незважаючи на усі можливі труднощі. Це і є однією зі складових іміджу факультету ХНУ імені Каразіна: саме тут навчають бути лідерами, цілеспрямованими та наполегливими, уважно та старанно виконувати завдання, активно розвиватися та дивитися тільки вперед.
Окрема подяка за допомогу в організації конкурсу - Наталії Благодир, Голові Студентської ради соціологічного факультету.
Альона Шевчук,
Надія Ткаченко
СМК-36
Немає коментарів:
Дописати коментар