вівторок, 31 січня 2023 р.

Проект «Майбутнє публічного управління». Уже маємо план заходів на третій проєктний рік




Третій рік проєкту «Майбутнє публічного управління» (FoPA) розпочався з візиту викладачів соціологічного факультету доцента Ірини Солдатенко і доцента Олександри Дейнеко до Університету імені Павла Йозефа Шафарика в Кошице (UPJŠ, Словаччина), зокрема факультету державного управління, де вони зустрілися із командою проєкту від місцевого університету.

“Ми маємо продовжити проектну діяльність і в цьому році реалізувати ті активності, які були призупинені через початок війни”- говорить Ірина Солдатенко, координатор проєкту від Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна.

Навесні студенти Каразінського університету візьмуть участь в оргaнізації та проведенні онлайн семінару “Tools on good democratic governance and principles”, далі – конференція для викладачів та впровадження додаткового навчального курсу “Кращі практики для майбутніх експертів з публічного управління” для студентів Каразінського університету.

Ми ще раз гаряче дякуємо команді Університету імені Павла Йозефа Шафарика в Кошице за підтримку України та надану у 2022 році гуманітарну допомогу студентам і співробітникам університету. Разом крокуємо далі.

понеділок, 23 січня 2023 р.

«Навчання без обмежень» на базі соціологічного факультету




   Сьогодні відбулося знайомство учасників міжнародного консорціуму з 12-ти університетів та навчальних установ, представлення університетів і команд SMART-PL - нового міжнародного проекту програми Erasmus +, в якому беруть участь співробітники соціологічного факультету. Проект спрямований на впровадження моделі персоналізованого навчання на основі віртуального навчального середовища інтелектуального репетиторства «Навчання без обмежень».

Координаторами проєкту від Каразінського університету на соціологічному факультеті є декан соціологічного факульету доцент Олена Мурадян, в.о. завідувачки кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій Ірина Солдатенко, менеджер проєктів Управління міжнароних відносин університету та викладачка Ольга Пєшкова. Проєкт реалізується до 2025 року.

Інтелектуальне репетиторство – це набір інструментів навчання: онлайн-платформа SMART для віртуального персоналізованого навчання та формувального оцінювання учнів; коворкінг-центр з обладнанням для організації гібридного навчання, що підвищує ефективність навчального процесу та дає більше можливостей як викладачам, так і студентам. А «Навчання без обмежень» означає, що всі студенти вітаються незалежно від віку, особистості, соціально-економічного статусу чи освітніх потреб, незалежно від можливості бути присутніми в аудиторії чи ні.

Сторінка проєкту на сайті ec.europa.eu




середа, 4 січня 2023 р.

Як подати себе у професійній мережі LinkedIn. Питання актуальне не тільки для випускників університету, а й для студентів




Чимало студентів починають будувати професійну кар'єру одночасно зі вступом до університету. Тож на 4 курсі бакалаврату уже майже всі студенти кафедри працевлаштовані. 

Важливими на цьому шляху є уміння презентувати себе.

За допомогою експертки кар'єрного когсультування Ольги Юрченко наші студенти підготували невеличкий алгоритм того, як подати себе у професійній мережі LinkedIn.


LinkedIn для пошуку роботи

LinkedIn - соціальна мережа для пошуку та встановлення ділових контактів. 

Можливості:

⦁ Швидкий відгук на вакансії на сторінці профілю компанії
⦁ Пошук роботи через нетворкінг


Від чого залежить успіх пошуку роботи у LinkedIn
  • Профіль у LinkedIn
  • Мережа контактів/друзів
  • Сміливість та цікавість
  • Знання про алгоритми мережі

Профіль у LinkedIn - віртуальна візитна картка

Підготовча робота
  • У вас має бути настрій та інтерес для початку роботи
  • Підготовлене резюме
  • Список назв вакансій, які вас цікавлять для того, щоб наповнити профіль правильними ключовими словами, щоб рекрутер міг вас легко знайти. Пам’ятайте, що в різних компаніях та сама позиція може називатися по-різному. Також є різниця між назвами посад у приватному та державному секторах економіки
  • Список компаній, які вам цікаві
  • Ключові слова з вакансій - скіли, компетенції, що потрібні для позиції



Наповнення профілю:






● Ім’я та прізвище - перевірте, щоб воно співпадало з закордонним паспортом

● На фото ми маєте дивитися в камеру та відкрито посміхатися, щоб зацікавити рекрутера

● Для підтримки візуального іміджу завантажте обкладинку профілю: лого компанії, у якій працюєте, або картинку, яка відповідає вашим інтересам

● Заголовок/Headline(подумайте про те, за якими словами ви хочете, щоб вас шукали рекрутери):





● Інформація про себе

Про себе(позиціонування та ключові слова): експерт в такій-то області….

Чим я можу бути корисним

Заклик до дії (я відкритий до таких-то позицій, шукають саме таку роботу)

*важливо пам’ятати, що LinkedIn - це соціальна мережа, для рекомендацій

Можна додати пошту та телефон. Не бійтеся подивитися на інші профілі у пошуках натхнення


● Досвід роботи

Якщо ви отримали підвищення протягом роботи у вашій компанії, то, щоб зазначити це в LinkedIn, не треба створювати окремий запис у “Досвіді роботи”. Додайте нову посаду вде до існуючого запису, щоб продемонструвати кар’єрне зростання.

Можна додати медіа файли, щоб візуально посилити враження про вас, ваш досвід роботи: сертифікати, посилання на сайт компанії, на інтерв’ю з вами, на відео, де ви себе продемонстрували.

Пропонуємо оформлювати досвід через досягнення. Роботодавця не цікавлять ваші обов’язки, які ви мали на попередній посаді. Його цікавлять ваші досягнення, що в найкращому випадку підкріплені цифрами

(я зробив те, зменшило витрати, оптимізувало, автоматизувало….):









● Освіта(не треба включати школу, спробуйте знайти ваш університет в LinkedIn), курси(завантажуйте сертифікати), мови, волонтерський досвід, патенти, проекти, які ви ведете поза основною діяльністю(ви маєте не так багато досвіду у сфері проекту, але хотіли б його показати, бо він для вас важливий).

● Навички, які можуть підтвердити інші користувачі. Люди, які заповнили цей блок у профілю, отримують більше переглядів

● Рекомендації

● Маленькі хитрощі


Персоналізоване посилання







Інформація про те, що ви знаходитеся у пошуку роботи, яку можуть бачити тільки рекрутери у спеціальному режимі







Не забувайте про те, що минулий досвід необхідно подати відповідно до вимог нової вакансії

Профіль створюється мовою потенційного роботодавця


авторка тексту Марія Власенко, 

3 курс, програма "Соціальні комунікації, реклама та зв'язки з громадськістю"


неділя, 1 січня 2023 р.

“Історія вина в 100 пляшках. Від Бахуса до Бордо і без меж далі” Оза Кларка тепер українською в редакції викладача кафедри Романа Трифонова




“Ця книжка не стільки про вино, як про історію людства й суспільства в одній з граней. Про грона, які достигали завжди в наливалися навіть у найтяжчі часи. І збирали врожай і несли його в майбутнє” – говорить Роман Трифонов, літературний редактор видання.

Книга представляє нам історію вина “від міхів з козячої шкіри та барил з льохів німецьких ратуш — до новітніх технологій; від першої етикетки — до шедеврів дизайну найдорожчих марок, створених визначними художниками ХХ століття”. Видана книга видавництвом "Жорж" у 2022 році. 
Зараз у нас коротка відпуска, тому маємо час читати, відпочивати та навчатися!