середа, 18 квітня 2018 р.

Саморозвиток ще ніхто не відміняв!



Ми неодноразово наголошували на тому, що викладачі кафедри активно залучають студентів до освітніх програм, тренінгів, стажувань, будь яких інших форм спілкування з практиками та отримання нових навичок з різних форм комунікативних практик!
На самому початку квітня студентам кафедри пощастило стати учасниками тренінгу «Журналістика конфліктів: стереотипи, лексика, акценти», який був організований в Харькові Академією Української Преси. 

Докладніше про враження від участі в тренінзі - у замітці студентки 2 курсу Анни Савченко:

"Нещодавно нам, студентам 2-го курсу соціологічного факультету пощастило відвідати дводенний навчальний курс, присвяченій темі, актуальній для українського суспільства «Журналістика конфліктів: стереотипи, лексика, акценти». Спікерами цього унікального заходу були справжні «гуру» журналістської справи: В. Мостовий - фундатор Комісії з журналістської етики, засновник газети «Дзеркало тижня» та А. Юричко – медіа тренер, журналіст, кандидат філологічних наук, викладач кафедри періодичної преси Інституту журналістики Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка На цьому тренінгу ми дискутували про те, як правильно журналісти мають висвітлювати конфлікти у своїх репортажах. Трішки згадали теорію з курсу «Журналістика конфліктів», а саме що таке конфлікт та які етапи розвитку він проходить. Також мали унікальну можливість познайомитися з відносно новим для нас поняттям як «медіаторство», тобто посередництво. Спікери розповіли нам, що досить часто саме журналіст виступає в ролі медіатора, оскільки через свої публікації він мусить знайти у конфліктуючих сторін: спільні цінності; розширити межі пошуку рішень; уникнути стигматизації людей та понять. А закріпили ми вищезазначену теорію практичною грою, у ході якої було змодельовану дві конфліктуючі сторони та обрано медіаторів, які намагалися, вдало підібраними словами та запитання, загасити джерело непорозуміння. Спікери також поділилися з нами порадами, щодо того як написати гарний журналістський матеріал. Для цього нам порадили керуватися гаслом: «Спочатку спростіть до максимуму, а потім перебільшуйте». Медіатренери порадили нам використовувати новітні програми для пошуку та збору різноманітної інформації, а саме «Evernote» - створення та збереження заміток, статей; «Feedly» - моніторинг сайтів; «Ньютон» - освітня платформа.

Тож, тренінг «Журналістика конфліктів: стереотипи, лексика, акценти» дав змогу кожному з нас розширити свій багаж знань з теми конфліктів у журналістиці, а неймовірні спікери поділилися з нами своїм досвідом та «інфікували» нас своєю енергією, яка стала своєрідним поштовхом для вдосконалення наших знань та умінь у сфері журналістики. Дякуємо Академії Української Преси за цю можливість!"

Немає коментарів:

Дописати коментар