Серію публікацій - інтерв'ю з випускниками освітніх програм кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій ми починаємо з розмови з Микитою Деркачовим, випускником освітньої програми "Медіакомунікації та зв’язки з громадськістю" Каразінського університету.
Чому ви обрали освітню програму "Медіакомунікації та зв'язки з громадськістю"? Що стало ключовим фактором у вашому виборі?
Коли я обирав спеціальність для вступу, мій вибір стояв між двома освітніми програмами: «Журналістика» і «Медіакомунікації та зв’язки з громадськістю». Я зупинився саме на програмі з медіакомунікацій, адже, ознайомившись ближче з описами обох спеціальностей, побачив, що программа останньої - всеохопна, і за такий самий час навчання я встигну спробувати себе в більш різних напрямках. Ключовим у виборі спеціальності для мене стала наявність у програмі предметів, пов’язаних з маркетингом та рекламою.
Можливо, були якісь предмети чи проєкти під час навчання, які справили на вас найбільший вплив? Що найбільше вас надихало у студентські роки?
Багато з предметів запам’яталися, і на кожному з них я дізнавався щось цікаве та нове для себе. Скучати не доводилося).
Але якщо виділяти предмет, який мав найбільший вплив, то, скоріше за все, це відеомонтаж, який вів у нас колишній оператор ТСН, а зараз спортивний коментатор Павло Посохов. Саме він познайомив нас з програмою Adobe Premiere, і, згадуючи сьогодні, розумію, що саме тоді я відчув, що це моє). Одним із завдань було записати свій власний телерепортаж з місця подій. Я скористався моментом, коли група Kazka виступала в парку Горького, тож і послухав хорошу музику, і отримав потрібний матеріал). Також яскравий спогад – на журналістиці було завдання взяти інтерв’ю у відомої людини. Я написав в Instagram Антону Савлєпову з Quest Pistols, і, на моє здивування, він погодився дати інтерв’ю онлайн).
Якими були ваші перші кроки у професії після випуску? З якими труднощами ви зіткнулися, і як їх подолали?
Довгий час для мене важко було вирішити, в якому напрямку я хочу йти далі і розвиватися, від чого саме душа палає. Бо я одразу бачив себе в деяких напрямках медіасфери, але не відчував себе готовим та достатньо компетентним, щоб йти працювати за спеціальністю. Цей стан створює блоки, і ти не рухаєшся з місця. Як і багато інших студентів, я підробляв в обслуговуванні. Але, окрім постійного відчуття того, що я не на своєму місці, це нічого не дало. Робота в місці, яке не по душі, дала зрозуміти, що я хочу розвиватися і робити щось своє, працювати в творчому середовищі.
Я пройшов додаткові курси з монтажу, почав проходити співбесіди, пробував, і робота в новій сфері знаходила мене сама.
Чим ви зараз займаєтеся? Розкажіть про свою нинішню діяльність.
Наразі я вже майже рік працюю в маркетинговому агенстві Elit-Web на позиції моушн-дизайнера. В робочі обов'язки входить монтаж рекламних відео, створення контенту в соцмережах.
Як навчання на освітній програмі "Медіакомунікації та зв'язки з громадськістю" допомогло вам сформувати вашу професійну ідентичність?
Навчання сформувало в мені відповідальність, вміння планувати свій час та серйозно ставитися до дедлайнів. Вміння проводити аналізувати діяльність конкурентів, застосовувати рекламні технології вважаю самими необхідними в моїй професії навичками, які я отримав за час навчання в університеті.
Що б ви порекомендували студентам для ефективного додаткового професійного розвитку під час навчання: стажування, фріланс чи щось інше?
Рекомендую обрати стажування в своїй сфері або навіть одразу пробувати влаштуватися на роботу.
Треба бути готовим, що молодому спеціалісту не будуть платити багато, але найцінніше для вас — це досвід та знання, після яких у вас вже не буде проблем з подальшим працевлаштуванням на більш бажані посади. Бо досвід, на мою думку, — це перше, що очікують роботодавці. За бажанням ви можете окрім навчання в університеті додатково проходити професійні курси за своєю спеціальністю — це однозначно додасть вам плюсів на співбесіді.
Як змінилося ваше бачення професії з початку навчання до його завершення?
На початку навчання на програмі "Медіакомунікації та зв’язки з громадськістю" я думав, що буду працювати журналістом або у сфері реклами, хоча й не знав, ким саме. Але мені завжди подобалось креативити, і реклама — саме та дисципліна, яка охоплює це. В ході навчання я зрозумів, що напрям відеопродакшн, дизайну мені ближчий, ніж журналістика.
Які особисті якості, на вашу думку, є найважливішими для роботи у вашій сфері?
Важливішими у професії вважаю вміння адекватно ставитися до критики, при цьому самому бути самокритичним, бажання постійно розвиватися, експериментувати та вчитися у інших.
Дайте одну головну пораду студентам, які тільки починають свій шлях у медіакомунікаціях і що ви хочете їм побажати ?
Головна порада – будьте активними. Гроші нам всім дуже потрібні, але на даному етапі – це не головне. Головне – люди які вас оточують зараз, це те що дає навчання в університеті – унікальний досвід пробувати, комунікувати, та дізнатися, яке діло вам подобається найбільше.
Бажаю прислухатися до своїх мрій, розвивати сильні сторони і завжди вірити в свої сили!
Рубен Лукацкий СМК 47
Немає коментарів:
Дописати коментар