неділя, 27 жовтня 2024 р.

Вебінар «Ґвара Медіа»: Аналіз хвиль дезінформації зими-літа 2024 року

 


1 жовтня 2024 року команда «Ґвара медіа» запросила студентів Каразінського університету на взяти участь у вебінарі «Аналітика хвиль дезінформації зими-літа 2024 року». 

«Ґвара Медіа» — це незалежна медіаплатформа, яка фокусується на висвітленні соціальних процесів у Харківщині. Вони займаються документалістикою, знімають репортажі, фіксуюють воєнні злочини.

Журналістки Юліана Топольник і Горак Вікторія, які відповідають за фактчекінг в організації, розповіли про методику фактчекінгу «IFCN» і поділилися своїми підходами класифікації повідомлень на 5 статусів.

За період з 1 січня по 31 серпня 2024 року «Ґвара Медіа» обробила близько 10,000 запитів. Серед них 1,461 було визнано достовірними, 1,456 — фейками, 3,794 — напівправдами, 2,515 — з браком доказів.





Спікери розповіли про методологію дослідження. Для своєї аналітики вони обрали фейкові запити за принципом новизни та суспільного резонансу. Виділивши основні наративи, вони розділили їх на 3 категорії: головні, середні та точкові. Головні наративи з’являлись найчастіше й стосувались дискредитації мобілізаційних заходів, чинної влади та армії. Наративи групи «середні» складалися, наприклад, із дискредитації уряду країн Заходу та дискредитації Олімпійських ігор. «Точкові» стосувались, наприклад, енергетичних спекуляцій та дискредитації українських біженців. Всі ці наративи були покликані посіяти відчуття зневіри в суспільстві.


Цей вебінар став важливою можливістю поглибити знання, здобуті під час зустрічі з Олесею Ященко, яка виступала на схожу тему 4 квітня. Тоді студенти мали змогу дізнатися більше про відділ з перевірки інформації, що виник на початку повномасштабного вторгнення.

У рамках попереднього вебінару Олеся детально розповіла про різновиди неправдивої інформації та форми, які вона може набувати. Вона поділилася методологією оцінки інформаційних джерел і продемонструвала аналіз інформаційних хвиль за період з грудня 2022 по травень 2023 року.

Ми вдячні команді «Ґвара Медіа» за можливість поглибити знання про фактчекінг та дезінформацію, які є важливими не тільки професійній діяльності журналіста, а й в забезпеченні особистої безпеки.


Безкуба Альона СМК47


четвер, 17 жовтня 2024 р.

Бренд-райтер, копірайтер, контент-менеджер чи контент-архітектор: професії-близнюки чи кардинально різні посади? Про це говорили студенти на зустрічі з випускницею кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій Маргаритою Пінчук


16 жовтня відбулась зустріч з Маргаритою Пінчук - випускницею кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій, бренд-райтеркою в IT-команді NIX – компанії, що розробляє програмне забезпечення, вебзастосунки, надає послуги віддаленого адміністрування та IT консалтингу.

У рамках курсу «Менеджмент контенту вебсайту» (викладач - доцент Лілія Змій) Маргарита поговорила зі студентами про сучасні алгоритми та принципи створення контенту для вебресурсів, прийоми та техніки роботи з інформацією, а також звернула увагу на тонкощі підготовки текстів, які зацікавлять аудиторію.



Студенти соціологічного факультету отримали цінні поради щодо організації роботи з контентом та інструментів, що полегшують процес його створення. «Це було цікаво та корисно! Розуміння того, як створювати якісний контент в умовах конкуренції, що працюватиме на репутацію компанії та залучатиме користувачів, - це важлива складова успішного брендингу», - поділилась враженням одна із учасниця онлайн-зустрічі Вікторія Погрібняк, студентка 2 курсу.


Захоплюючою  частиною події стало практичне завдання, яке отримали всі присутні.
Зустріч була надзвичайно інформативною і корисною для студентів, які змогли отримати можливість дізнатися про практичні аспекти роботи у сфері контент-менеджменту та комунікацій.

Рудик Анастасія, студентка групи ССК-41