пʼятниця, 31 травня 2024 р.

Журналістика на соціологічному. Широкі перспективи для самореалізації та працевлаштування

 


Протягом навчання на програмі соціологічного факультету «Медіакомунікації та зв'язки з громадськістю», я мріяла стати журналістом, але уже на 1 курсі зрозуміла, що поєднання вивчення основ журналістської професії з соціологічними науками відкриває для мене набагато ширші горизонти. 

Працюючи в сфері Sozialleistungen (Німеччина), я маю унікальну можливість допомагати українцям адаптуватися до нового життя за кордоном. Моя робота зараз - надання соціальних послуг та консультацій, допомога з документами з інтеграції українських біженців в Німеччині. Згодилися знання з соціології та психології, отримані на соціологічному факультеті. 

Мені всього 22 роки, але вже відчуваю впевненість у тій справі, яку роблю. Цікаво, що часто люди підходять до мене і питають: "Where are you from?" (Звідки ви?). З гордістю відповідаю: "I'm from Ukraine" (Я з України).  
Перший довоєнний рік навчання оффлайн був наповнений новими знаннями і знайомствами, а наступні роки навчання змусили гнучко поєднувати освіту на соціологічному і роботу за межами України.
Завершую своє навчання в цьому році. Отримаю диплом з журналістики, але маю знання й з соціології. Дякую!

Поліна Забігайло, студентка 4 курсу

середа, 29 травня 2024 р.

Привіт майбутнім магістрам!


З радістю представляємо вам нашого нового друга — СоціоМага, який створений для того, аби зробити вступ до магістратури на Соціологічний факультет Каразінського університету максимально простим та зручним. Соціомаг може надати усю необхідну інформацію про магістерські програми, які пропонує факультет та основні вимоги до вступу, допомогти бути у курсі важливих дат та подій пов’язаних зі вступом, швидко знайти контакти приймальної комісії.

Для того, аби скористатися чат-ботом потрібно лише перейти за посиланням https://t.me/sociomag_bot у Telegram, або ввести у пошуку @sociomag_bot. Чат-бот розроблений магістранткою К. Кікоть у межах курсу "Практикум: робота із комунікативними сервісами управління" (викладач доц. Т. Байдак), який викладається у рамках магістерської програми “Цифровий соціум”, щоб дізнатися про цю програму більше, не витрачайте часу і знайомтеся з нашим помічником ближче.

Нехай вступ до магістратури буде легким та успішним!

 Ксенія Кікоть

четвер, 9 травня 2024 р.

Відточуємо критичне мислення разом з журналісткою Гвара Медіа Алесею Ященко



Боротьба з маніпуляцією та неправдивою інформацією в сучасному інформаційному просторі стає все більш актуальною та важливою. Де шукати правду? Про це говорили з журналісткою Ґвара Медіа, випускницею соціологічного факультету Алесею Ященко.

Ґвара мадіа - це регіональна редакція, яке займається документалістикою - фіксують та висвітлюють воєнні злочини. Медіа має розроблену на базі стандартів міжнародної мережі фактчекінгу методологію для оцінки інформації. 

Не тільки журналісти, а будь хто може відправити інформацію на бот -перевірку, яка зараз доступна в телеграмі, вайбері та вотсапі, а команда факт-чекерів Гвара Медіа її опрацює та надасть свій аргументований висновок.

Відеозапис зустрічі - на YouTube каналі кафедри


субота, 4 травня 2024 р.

Яна Брензей: «Щастить тільки тим людям, які щось роблять»



30-го квітня 2024-го року для студентів соціологічного факультету була проведена онлайн-зустріч з українською журналісткою, яка вже 12 років будує свою карʼєру на українському телебаченні, а також є блогеркою та співавторкою YouTube-проєкту «Палає», який наразі налічує майже 150 тис. підписників - Яною Брензей.

У своєму монолозі спікерка розповіла про те, який шлях вона пройшла задля здійснення дитячої мрії, розібрала цікаві кейси зі свого журналістського досвіду, підняла тему мотивації та вигоряння, поділилась із нами секретами створення контенту для YouTube, а також дала 6 універсальних порад для майбутніх спеціалістів у сфері медіа:

1. «Ніколи не слухайте тих, хто каже вам що це неможливо»

2. «Для результату потрібен час»

3. «Проявляйте ініціативу»

4. «Ризикуйте та беріть на себе відповідальність»

5. «Не загубіть свою репутацію»

6. «Розвивайте базову ерудицію».



Якщо Ви вважаєте, що всі місця в професії вже зайняті, якщо Ви не знаєте з чого почати будувати свою журналістську карʼєру або якщо Вам здається, що всім хто працює на посаді Вашої мрії просто пощастило - Вам буде цікава рефлексія нашої спікерки Яни Брензей щодо цих та інших актуальних тем.

Запис зустрічі можна подивитись тут.

YouTube: @palaye

Instagram: @yanabrenzey

Олеся Беззубченко, студентка 4 курсу