Методологія викладання навчального курсу "Теорія і практика зв'язків з громадськістю" передбачає знайомство з художніми творами та фільмами з чудовими кейсами з комунікативних практик. Оповідь Марка Твена «Як мене обирали губернатором» (1870 рік), одна з найулюбленіших студентами.
Чому Марк Твен програв виборчі перегони? Які дії могли б дати Марку Твену шанси виграти перегони? - питання з програми курсу. Студенти представляють свої роздуми і свої бачення можливого успішного вирішення історії з життя Марка Твена, якби……
Ангеліна Атажанова, ЗССК 11:
"Ніколи за все своє життя ти не зробив жодного вчинку, якого можна було б соромитися. Поглянь у газети, поглянь, і ти зрозумієш, що за людці оті містери Сміт і Бленк, а тоді вирішуй, чи захочеш ти принизитись до їхнього рівня і вступити з ними в політичну боротьбу" - такі слова написала бабуся, Марку Твену перед початком виступів. Але так, як його було усюди оголошено, йому довелося надалі приймати участь у виступах.
Насамперед причиною його програшу стала пасивність та відсутність дій, спрямованих не тільки на виправлення, а й на попередження викривлення репутації. Його конкуренти мали заплямовану репутацію, але їх це не дуже бентежило. Бо згодом при кожній нагоді, вони писали про Марка Твена неправдиві і жахливі статті в газеті, що сильно впливало на думку людей. Тож, репутація конкурентів на його фоні виглядала вже не так жахливо.
Марк Твен не розумів чого так діється і як можна таке про нього писати. На виступах він не коментував ці статті й неправдиві слова на його адресу. Через це на його імені висіли такі титули із заголовків газет: "Безчесний Клятвопорушник Твен" , "Твен — Монтанський Злодій" , "Твен — Паплюжник Могил" , "Твен, що допився до білої гарячки" , "Твен — Підлий Хабарник" та "Твен — Мерзенний Шантажист".
Всі ці титули, результат добре опрацьованих та опублікованих статей в газеті, спрямованих проти Марка Твена. Вершиною стало живе свідчення - девятеро дітей підбігли до трибуни і кричали в його сторону “тато!”. Що він міг би зробити, окрім як промовчати?
Задачею Марка Твена було заздалегідь підготувати PR-стратегію на захист своєї кандидатури. Продумати які акції і прилюдні дії можуть показати, що при владі він буде поступати чесно. Так, яким він є. Ознайомити людей зі своїм життям, цінностями і планами на посту губернатора.
На кожне обвинувачення давати коментар, захищаючи своє ім’я не тільки словами, а й ділами. (Айві Лі: «спонукати людей вірити в сердечні цілі правління корпорацій, що шукають їх довіри»). Бо, навіть, якщо його не обрали б в губернатори, репутацію свою він тримав би гідно. А це, безумовно, впливає на подальше життя, тепер він набув розголосу і в усіх на очах. Так само, як і інші кандитати, Марк Твен мав можливість домовитися про статтю в газеті, з гучним заголовком і реальними фактами.
Запрошувати до виступів реальних людей з правдивими свідченнями на його підтримку. Також не менш важливо було би, ознайомитися з інформацією про його конкурентів - містера Сміта і Бленка. Подивитися і оцінити їх стратегію і можливості, на що вони готові піти заради місця губернатора. І відштовхуватися від набутої інформації. На мою думку при бажанні і дотриманні цих дій, Марк Твен міг би вдало використати PR-стратегію, захистивши свою репутацію і хоча би спробувати виграти вибори.