Навчання за розкладом попри війну. Другий тиждень триває сесія студентів заочної форми навчання бакалавріата та магістратури програм кафедри. Для магістрантів програми "Стратегічні комунікації та нові медіа" сесія завершилася захистом курсових робіт, які є основою другого розділу дипломної роботи. Ще один крок восени - переддипломна практика для проведення емпіричного дослідження, і будемо мати завершенні наукові дослідження.
.
Війна поставила нові дослідницькі завдання для наших магістрантів, особливо в темі дослідження медіа. Євгенія Коротка, магістрантка першого року навчання:
Війна поставила нові дослідницькі завдання для наших магістрантів, особливо в темі дослідження медіа. Євгенія Коротка, магістрантка першого року навчання:
"Ми почали вивчати феномен довіри до ЗМІ ще напередодні повномасштабного російського вторгнення на територію України. До 24 лютого 2022 року ми намагалися зрозуміти, чому рівень довіри до українських ЗМІ настільки низький, особливо в східних регіонах країни. Згідно щорічному дослідженню від Internews «Ставлення населення до медіа та споживання різних типів медіа 2021», у 2021 році довіра аудиторії зменшилась найбільше щодо регіональних онлайн-медіа, головні причини – ненадійність та упередженість новин. Довіра до більшості інших медіа залишилася на тому ж низькому рівні, що і минулого року [2020]… [Опитування USAID-Internews щодо споживання медіа «Ставлення населення до медіа та споживання різних типів медіа 2020», серпень 2020, URL:
https://detector.media/doc/images/news/archive/2016/181602/2020-Media-Consumption-Survey-FULL-FIN-Ukr.pdf (дата звернення – 1.02.2022)]. При цьому дослідники серед причин такої недовіри зазначали присутність у контенті великої кількості необ'єктивної інформації, яку потрібно додатково перевіряти, політизованість інформації, яка подається на догоду якійсь одній політичній силі, залежність медіа від олігархів; заангажованість журналістів, що виконують замовлення однієї політичної сили.
Проте, те що відбулося 24 лютого 2022 року з довірою до ЗМІ кардинально змінило кут нашого дослідження. Перші тижні війни українці невідривно сиділи біля телевізійних екранів та споживали кожну краплину інформації, яка лунала в рамках єдиного телевізійного марафону. За три місяці війни дослідження за темою довіри до ЗМІ було проведено неурядовою організацією «Опора» [Медіаспоживання українців в умовах повномасштабної війни. Опитування ОПОРИ. URL:
https://oporaua.org/report/polit_ad/24068-mediaspozhivannia-ukrayintsiv-v-umovakh-povnomasshtabnoyi-viini-opituvannia-opori].
Згідно результатів дослідження, тільки 5% респондентів зовсім не довіряють ЗМІ, тобто показник довіри до українських (підкреслюю – українських) ЗМІ значно виріс. Крім того, українці стали більш ретельно споживати інформацію, формуючи імунітет до фейків та інших маніпулятивних прийомів, що наразі активно використовуються рф. Єдині наративи, які транслюються на рівні держави, ЗМІ, громадських організацій, лідерів думок, зробили свою справу і досягли мети. Результат – формування єдиної стійкої громадської позиції по відношенню до військової агресії росії.